ZANIMLJIVA ZARŠNICA MLS LIGE

Portland Timbersi slave Župarića
Objavljeno 13. kolovoza, 2020.
Portland Timbersi osvajači su turnira sjevernoameričke profesionalne nogometne lige nakon što su u finalu slavili protiv Orlando Cityja rezultatom 2:1 (1:1). Strijelac pobjedničkog pogotka u 66. minuti susreta bio je hrvatski stoper, bivši nogometaš Cibalije i Rijeke, Županjac Dario Župarić, koji se nakon udarca iz kuta najbolje snašao u kaznenom prostoru Orlanda te je skrenuo loptu iza leđa vratara Gallesea. Županjcu je to inače bio prvijenac za klub iz Portlanda kojem se priključio krajem prošle godine nakon trogodišnjeg razdoblja provedenog u Rijeci. Strijelac za Portland još je bio Larrys Mabiala u 27. minuti, a poravnanje Orlandu u 38. minuti donio je Mauricio Pereyra. Župarić se specijalizirao za golove kojima svojoj momčadi donosi naslove. Prije tri godine zabio je Cibaliji na Rujevici za prvu titulu u povijesti Rijeke, dao je pogodak za Riječana Kup protiv Dinama, a sada i za momčad iz Oregona.

Finale MLS lige odigrano je u Disneyjevu resortu u Bay Lakeu na Floridi. Turnir je započeo 8. srpnja, a sudjelovale su 24 momčadi, koje su slično kao i košarkaške NBA momčadi proteklih 40-ak dana provele u balonu bez kontakta s vanjskim svijetom, a sve kako bi se smanjila mogućnost zaraze koronavirusom. Osvajanjem turnira Portland je dobio novčanu nagradu od 328.000 dolara, ali je i izborio mjesto američkog predstavnika u sljedećoj sezoni CONACAF Lige prvaka. K.L.