PRIJATELJSKI OGLED

Prvakinje ipak mnogo bolje
Objavljeno 10. kolovoza, 2020.
Rukometašice Osijeka odigrale su prvu pripremnu utakmicu, i to odmah protiv najtežeg mogućeg suparnika - Podravka Vegete. Očekivano, pobjedu su ostvarile prvakinje s 36:23, kojima je to također bila prva provjera, a domaće igračice ravnopravno su parirale samo u prvom poluvremenu. Najbolje razdoblje igračice Jasmina Mrkonje imale su od 8. do 13. minute kada su serijom 4-0 povele 8:6. Koprivničanke su brzo vratile prednost na svoju stranu, no do same su završnice Osječanke bile na pogodak-dva zaostatka, da bi na odmor gošće otišle s “plus tri” (18:15). Nastavak je ekipa Zlatka Saračevića otvorila serijom 4-0 te je stalno povećavala svoju prednost. Ona je u 43. minuti postala dvoznamenkasta (27:17), a do kraja je narasla na 13 pogodaka razlike. G.R.
Osijek       23 (15)

Podravka V.       36 (18)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek).

OSIJEK: Borac, Milas, Putnik, Hren 4, Lacković 3 (3), Jerčinović 2, Pajić 1, Grbavčević 5, Dorić 1, Barbir, Jeršek 1, Zagorščak 3, Špoljarić, Milovanović 2, Brkić, Sablić 1, Humel.

PODRAVKA VEGETA: Turk 4, Popović, Milošević 5, Džono 1, Milosavljević 3, Zrnić 2, Mugoša 3, Franušić 3, Buljan 2 (1), Ećimović, Škarić 4, Dumanska, Tsakalou 5 (2), Carlos 4.

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Podravka Vegeta 4 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 6 minuta (Hren 2, Grbavčević 2, Zagorščak 2), Podravka Vegeta 8 minuta (Tsakalou 2+2, Turk 2, Popović 2).