GOROPADNE NOGOMETAŠICE OSIJEKA

“Agramerke” platile za poraz iz Vranjica
Objavljeno 2. kolovoza, 2020.
Nogometašice zagrebačkog Agrama došle su u “krivo” vrijeme na Mačkamamu, jer su Osječanke imale silnu želju popraviti dojam iz prethodnog derbi susreta koji su visokim rezultatom (1:7) izgubile u Vranjicu od Splita. Štićenice trenera Tihomira Rudeža od prve pa do zadnje sekunde jurišale su na vrata gošći koja je dobro čuvala Pilija unatoč čak 16 primljenih pogodaka. Na prvi se čekalo nepune dvije minute kada je kapetanica bijelo-plavih Baban odlično asistirala Balić koja je iz blizine pogodila nebranjenu mrežu. Ni 120 sekundi kasnije Šalek je dubinski uposlila Lojnu koja je zaobišla zagrebačku vratarku i udvostručila prednost. Ista je igračica postigla i treći pogodak najviše skočivši pred vratima i zabivši glavom, nakon što je iz lijevog kuta ubacila Conjar. Conjar je u 12. minuti udarcem zdesna pogodila suprotnu vratnicu, a na odbijanac je natrčala Šalek te postigla novi pogodak za domaće. Već u 15. minuti Lojna je došla do hat-tricka poslije prodora i asistencije Laslavić zdesna, da bi u 23. prva ligaška strijelkinja Balić iskoristila dodavanje Šalek za 6:0. Uslijedio je kraći post pogodaka da bi Osječanke u završnici prvoga dijela postigle još tri. Šalek je bila precizna za sedmi i deveti pogodak, između čega je Lojna dodala svoj četvrti pogodak. Opredijelila se zatim na dodavanja i vraćanja pred svoja vrata onemogućavajući tako ono malo pokušaja Zagrepčanki. U petoj minuti nastavka desetu im je loptu u mrežu ubacila Conjar, a dvije minute kasnije i Bulut. U 63. Conjar se ponovno upisala u strijelce, a deset minuta kasnije primorala Bučić na autogol oštrim prizemnim centaršutom zdesna na prvu vratnicu. Tu gostujućim mukama nije bio kiraj budući da su u preostalih 17 minuta još tri puta vadile loptu iz mreže. Još su pogodile Kunštek, Balić i mlada Mikinac. D. Lekšan
​OSIJEK       16 (9)

AGRAM       0

OSIJEK - Igralište “Mačkamama”. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Bez gledatelja. Sudac: Petar Cindrić (Nova Gradiška) 7. Strijelci: 1:0 Balić (2), 2:0 Lojna (4), 3:0 Lojna (8), 4:0 Šalek (12), 5:0 Lojna (15), 6:0 Balić (23), 7:0 Šalek (40), 8:0 Lojna (42), 9:0 Šalek (43), 10:0 Conjar (50), 11:0 Bulut (52), 12:0 Conjar (63), 13:0 Bučić (73.-ag), 14:0 Kunštek (79), 15:0 Balić (83), 16:0 Mikinac (90). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Slanovic -, Bulut 8 (od 80. Ahmeti -), Pranješ 7,5 (od 80. Mihaljević -), Nevrkla 7,5, Baban 7,5 (od 46. Blažević 7,5), Balić 8,5, Lojna 10, Conjar 8,5, Kunštek 7,5, Šalek 9 (od 82. Mikinac -), Laslavić 7 (od 46. Adamović 7).

AGRAM: Pilija 5,5, Duvnjak 5, Pazarac 5, Šemper 5, Bačić 5, Resanović 5, Novak 6, Barunović 5, Bičanić 5, Jakobašić 5,5, Bučić 5.

IGRAČICA UTAKMICE: IZABELA LOJNA (OSIJEK)