KVALIFIKACIJE ZA 1. ŽNL OSJEČKO-BARANJSKU

Velimirovčani izborili viši razred natjecanja
Objavljeno 27. srpnja, 2020.
Nogometaši Croatije iz Velimirovca novi su članovi Prve osječko-baranjske lige! Epilog je to kvalifikacija u kojima je sudjelovalo pet klubova, a finalne je okršaje, uz pobjednika, izborio i Sokol iz Rakitovice. Taj prvak Druge ŽNL “Valpovo-Donji Miholjac” u prvom je susretu na svom terenu slavio rezultatom 2:1, tako da je Velimirovčanima u uzvratu, na igralištu “Wels”, trebala minimalna ili svaka druga pobjeda s dva i više pogodaka razlike. Prekjučer je na kraju bilo plus tri, a domaći su već do odmora imali potreban rezultat. Na asistenciju Kubice mrežu Rakitovičana pogodio je Milanović te tako usmjerio nastavak susreta. U 12. minuti toga dijela igre Kubica je na dodavanje Uremovića udvostručio prednost nakon čega su domaći stekli i brojčanu na terenu. U 66. minuti, naime, Falamić je upario žute kartone te su gosti s igračem manje trebali postići pogodak kako bi izjednačili ukupan rezultat. To se, međutim, nije dogodilo, a sve je dvojbe definitivno raspršio Pavlović u 75. minuti realiziravši novu asistenciju igrača utakmice Dražena Uremovića - 3:0. D.L.
CROATIA       3 (1)

SOKOL       0

VELIMIROVAC - Igralište “Wels”. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 600. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Strijelci: 1:0 Milanović (37), 2:0 Kubica (57), 3:0 Pavlović (75). Žuti kartoni: Mataija (Croatia) i Čaljkušić (Sokol). Crveni karton: Falamić (Sokol).

CROATIA: Kurtanjek, Baričević, Stipaničev (od 85. I. Markotić), Hrženjak, Pavlović, Uremović (od 79. Vidak), Mataija (od 84. Vuzem), Milanović (od 68. Metić), Kubica, Koprivčić (od 64. Pejaković), Flegar.

SOKOL: Šerić, Bukvić (od 81. Alvađ), I. Maltašić, Falamić, Sever (od 75. Kusturić), Golubić, Žigmundić, Čaljkušić, D. Maltašić (od 63. Toth), Valdec, Rudić.