KVALIFIKACIJE ZA PRVU HMNL

Hakleri Osijeka opet su u najvišem rangu
Objavljeno 6. srpnja, 2020.
Malonogometaši Osijeka vratili su se u Prvu HMNL! Osječani su u posljednjem susretu kvalifikacija za popunu 1. HMNL u zagrebačkoj dvorani Sutinska vrela svladali Novi Marof sa 5:1 te tako osvojili prvo mjesto na mini-turniru tri prvaka drugih liga i od sljedeće sezone ponovno će igrati u društvu najboljih. Nakon što su dan prije svladali Murter sa 5:2, osječkim je haklerima bio dovoljan i bod protiv Novog Marofa, no uvjerljivim izdanjem riješili su sve dvojbe. Drugo mjesto zbog bolje razlike pogodaka pripalo je Murteru, koji će tako u dodatne kvalifikacije s pretposljednjim prvoligašem AFC Universitasom. Momčad Saše Voldina bila je bolja tijekom cijelog sinoćnjeg susreta te je to kapitalizirala i u prvom poluvremenu s dva pogotka. Već u sedmoj minuti Pandurević je donio početnu prednost, a tri minute kasnije Šalaj je povisio na 2:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor, da bi u 24. Pandurević donio tri gola viška i potpuno komfornu situaciju. Smanjio je Petrović (28) i vratio nadu Novom Marofu, bar da na gol-razliku osvoji drugo mjesto i dodatne kvalifikacije, no to je bilo sve što su im Osječani dopustili. Do kraja susreta njegovu mrežu tresli su još Popović (34) i Dakić (38), čime su pomogli i Murteranima, a sebi osigurali veliko i zasluženo slavlje na parketu zagrebačke dvorane. Dan prije u dvoboju s Murterom strijelci za Osijek bili su Mijić (17, 28), Kajfeš (33), Nospak (37) i Pandurević (40), a za Murter su zabijali Znaor (34) i Katalinić (39).

Rezultati: Novi Marof - Murter 4:4, Osijek - Murter 5:2, Osijek - Novi Marof 5:1. Poredak: 1. Osijek 6 bodova, Murter i Novi Marof 1. G. Roguljić