ŠPANJOLSKA

Budimir dvostruki strijelac, Atleticu bod na Camp Nou
Objavljeno 1. srpnja, 2020.
U prvoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva Mallorca je kao domaćin nadigrala Celtu Vigo s uvjerljivih 5:1 (3-0), a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za pobjedničku momčad. Budimir je postigao prvi i četvrti pogodak za Mallorcu. U 13. minuti sigurno je realizirao kazneni udarac, da bi u 52. minuti sjajno primio loptu, ušao u kazneni prostor s gostujućim braničem ‘na leđima‘ te preciznim udarcem još jednom svladao vratara Blanca. Preostali strijelci za Mallorcu bili su Cucho (27), Pozo (40) i Sevilla (60), dok je jedini pogodak za goste postigao Iago Aspas, u 50. minuti, iz kaznenog udarca. U vodstvu je Real Madrid sa 71 bodom, bod više od Barcelone koja je na svom Camp Nou odigrala 2:2 s madridskim Atleticom. Tri od četiri pogotka pala su iz kaznenih udaraca, a jedini pogodak iz igre bio je autogol. Barcelona je povela u 11. minuti, kad je Messi ubacio iz kuta, a lopta pogodila na prvoj vratnici Diega Costu, promijenila smjer i prevarila Jana Oblaka. Samo osam minuta poslije Atletico je izjednačio iz kaznenog udarca, ali tek iz drugog pokušaja. Naime, Ter Stegen je obranio udarac Diega Coste, ali je intervencijom VAR-a određeno ponavljanje udarca, jer je Barcelonin vratar za nekoliko centimetara svojom desnom nogom bio ispred gol-crte u trenutku udarca. Kod ponovljenog udarca Costa je prepustio mjesto izvođača Saulu Niguezu koji je bio precizan. Barcelona je do novog vodstva došla u 50. minuti, kad je dosuđen kazneni udarac za domaću momčad. Messi je "panenkom" prevario Oblaka i postigao svoj 700. pogodak u karijeri, igrajući za Barcelonu i Argentinu. Atletico je i drugi put izjednačio iz kaznenog udarca u 62. minuti. Kao u prvom poluvremenu izborio ga je Carasco kojeg je nehotice srušio Semedo. Ter Stegen je pročitao udarac Saula, ali lopta mu je izmigoljila ispod ruke i završila u mreži. Ivan Rakitić bio je u početnoj postavi Barcelone i igrao je do 63. minute, kad ga je zamijenio Sergi Roberto. Hina