ŠPANJOLSKA

Asistencija Modrića, igrali Budimir i Bradarić
Objavljeno 25. lipnja, 2020.
U 31. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je u srijedu na svom pomoćnom terenu svladao Mallorcu s 2-0 i tako je nastavljena "mrtva utrka" s Barcelonom u borbi za naslov prvaka. Dan ranije Ivan Rakitić je postigao je svoj prvi pogodak u ovoj sezoni španjolskog nogometnog prvenstva i donio je Barceloni pobjedu 1-0 nad Athletic Bilbaom, pa sada Real i Barca imaju po 68 bodova. Real je poveo u 19. minuti nakon lukave asistencije Luke Modrića, koji je odlično uposlio Brazilca Viníciusa Júniora. Strijelac za konačnih 2:0 bio je stoper Sergio Ramos u 56. minuti iz slobodnog udarca. Modrić je igrao do 71. minute pruživši vrlo dobru partiju, dok je hrvatski napadač Ante Budimir za Mallorcu igrao do 61. minute, a u najbliži pogotku bio je 59., ali je njegov pokušaj glavom završio u rukama vratara domaćina. U razmaku od dva dana nogometaši Celte ostvaril su dvije pobjede i sada su sedam bodova iznad zone ispadanja. U srijedu su u gostima u 31. kolu Primere svladali Real Sociedad sa 1-0. Pobjednički pogodak iz kaznenog udarca zabio je najbolji igrač Celte Iago Aspas u 45. minuti. hrvatski veznjak Filip Bradarić za goste je igrao do 76. minute. HIna

MEMORIJALNI BOĆARSKI TURNIR “PUKOVNIK IVICA ŠOLJIĆ”