ZANIMLJIVO 28. KOLO BUNDESLIGE

Bayern na plus 7, dva gola Pongračića
Objavljeno 27. svibnja, 2020.
U prve četiri utakmice 28. kola Budeslige nije bilo domaće pobjede. Za njom svakako najviše žale u Dortmundu, gdje je domaćin ostao i praznih ruku, a to znači da je veliki derbi pripao lideru. Bayern je minimalno, ali zasluženo, slavio protiv Borussije koja je propustila zakomplicirati borbu za naslov prvaka. Domaćin je priželjkivao s tri boda približiti se Bavarcima na minimalan zaostatak, ali nakon možda i najiščekivanijih 90 minuta u postpandemijskom dijelu prvenstva jasno je da je momčad iz Münchena napravila veliki korak k obrani naslova. Smiješi se jubilarna 30., a i osma uzastopna titula njemačkog prvaka. Derbi na Signal Iduna Parku ovaj put bio je lišen usijane atmosfere, iako se pokušao stvoriti domaći ugođaj, puštajući s razglasa snimljeno navijanje navijača crno-žutih. Da su mogli biti na tribinama, zanijemili bi u 43. minuti kada je Joshua Kimmich lijepim udarcem s 20-ak metara svladao Romana Bürkija. Njegov kolega na suprotnoj strani, Manuel Neuer, u svom 400. bundesligaškom nastupu odolio je svim pokušajima Borussijinih topnika Erlinga Haalanda i Jadona Sanchoa. Za goste je od 74. minute igrao i Ivan Perišić, ali bez značajnijeg učinka. No, zato ga je imao jedan drugi hrvatski igrač, naime, Mario Pongračić zabio je dva pogotka za Wofsburg na gostovanju u Leverkusenu. U pobjedi 4:1, 22-godišnji stoper (stigao u siječnju iz Salzburga), dvaput je najviše skočio i glavom matirao vratara Bayera. Otvorio je i zaključio seriju "Vukova" za koje je Josip Brekalo igrao do 65. minute. U dvije preostale utakmice nije bilo pobjednika, Eintracht i Freiburg završili su 3:3, dok su mreže mirovale u srazu Werdera i Borussije (M). N. B.