Minimalan poraz NK Osijek u Maksimiru
Objavljeno 23. svibnja, 2020.

BIJELO-PLAVI UOČI RASPLETA SEZONE

Osijekov put do Europe skriva mnoge zamke

Nogometaši Osijeka sinoć su odigrali svoj jedini test-susret uoči nastavka prekinute sezone HNL-a. Bijelo-plavi su gostovali kod Dinama u Maksimiru i doživjeli poraz s 2:1.
Bila je to prva utakmica jednoj i drugoj momčadi nakon dva i pol mjeseca stanke, ujedno i prvi dvoboj u kojem je prvu momčad Dinama vodio Igor Jovičević.

Dinamo je poveo u 20. minuti, a strijelac je bio Sandro Kulenović, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Amera Gojaka. Domaća momčad je u 78. minuti udvostručila prednost pogotkom mladog krilnog napadača Bernarda Karrice.

Samo minutu poslije Osijek je smanjio zaostatak, a strijelac je bio Josip Špoljarić na asistenciju Petra Bočkaja.

Maksimirski dvoboj je bio zatvoren za javnost.

Posljednja utakmica u hrvatskom prvenstvu odigrana je 8. ožujka, a u njoj je Rijeka svladala Hajduk sa 2-0.

Prvi dvoboj 27. kola, kojim će HT Prva liga biti nastavljena, 5. lipnja će odigrati Hajduk i zaprešićki Inter na Poljudu. Preostali parovi su: Istra 1961 - Rijeka, Varaždin - Dinamo, Lokomotiva - Osijek i Slaven Belupo - Gorica.

Deset kola prije kraja vodeći Dinamo ima 65 bodova, 18 više od drugoplasirane Rijeke (47). Treća je Lokomotiva sa 46 bodova, a četvrti Hajduk sa 45. Na začelju su Inter i Varaždina sa po 17 bodova.