KUP HRVATSKE ZA NOGOMETAŠICE

Osječanke preko Brođanki ušle u polufinale
Objavljeno 2. ožujka, 2020.
Nogometašice Osijeka očekivano su uspješno svladale prvu proljetnu službenu prepreku. U okviru četvrtfinala Kupa Hrvatske državnim doprvakinjama ždrijeb je odredio regionalni obračun u Slavonskom Brodu gdje domaća Viktorija nema još kapacitete oduprijeti se Osječankama. Posebice kada štićenice trenera Tihomira Rudeža od prve sekunde krenu maksimalno i već u prvoj minuti ubace loptu u protivničku mrežu. Iz prvog je tako napada poentirala Lorena Balić, a odmah je zatim Monika Conjar udvostručila prednost te, praktički, definirala pobjednika. Sredinom prvoga dijela Balić je još jedanput savladala Mendeš, poslije čega se igra primirila i do odmora nije više bilo pogodaka. U trećoj minuti nastavka Kristina Nevrkla je po četvrti put svladala domaću vratarku koja je neposredno uoči što će biti zamijenjena posegnula i za petom loptom iz mreže. Tamo ju je spremila Izabela Lojna (70.) da bi Balić u 81. minuti došla do hat-tricka realiziravši kazneni udarac i preuzevši tako tu ulogu od prethodno zamijenjene kapetanice Violete Baban. Nakon odmora mlade Nela Andrić i Dora Adamović dobile su 45-minutnu prigodu identično kao sredinom nastavka Antonela Blažević koja je tri minute uoči isteka 90. uspjela postići pogodak i postaviti konačan rezultat utakmice - 0:7. D.L.
VIKTORIJA*0

OSIJEK*7 (3)

SLAVONSKI BROD - Igralište "Jelas". Gledatelja: 100. Sudac: Darko Dumančić (Prkovci). Strijelci: 0:1 Balić (1), 0:2 Conjar (7), 0:3 Balić (22), 0:4 Nevrkla (48), 0:5 Lojna (70), 0:6 Balić (81.-11m), 0:7 Blažević (87). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

VIKTORIJA: Mendeš (od 80. Horaček), Karić, Đukić, Ivković, Obradović, Matuzić, Kurkutović, Petrović, Skalić, Puljašević (od 46. Vranić), Knežević.

OSIJEK: Belaj, Bulut, Culek (od 46. Andrić), Nevrkla, Baban (od 46. Adamović), Balić, Lojna, Conjar, Kunštek, Šalek, Pernar (od 66. Blažević).