PRVA HRL SJEVER (M), 17. KOLO

Osječani prelomili početkom nastavka
Objavljeno 24. veljače, 2020.
Rukometaši Osijeka vratili su se u pobjednički ritam svladavši u dvorani Zrinjevac Čakovec s 33:27. Za šesto uzastopno domaće slavlje Osječani su morali dugo lomiti otpor gostiju, koji su vodili većim dijelom prvog poluvremena. Imali su Čakovčani najveću prednost u 20. minuti (11:8), da bi završnica prvog dijela ipak pripala domaćinu. Do prvog vodstva Osijek je stigao tek u 23. minuti (13:12), a na odmor je otišao s dva pogotka viška. Furiozno su domaći rukometaši otvorili drugo poluvrijeme, nakon 16:15 napravili su brzinski seriju 7-0 te su u 38. minuti poveli s velikih osam pogodaka razlike (23:15). Bili su to i ključni trenutci utakmice jer su se Čakovčani nakon toga najviše približili na četiri gola minusa (23:19), nakon čega je prednost Osijeka varirala između pet i sedam pogodaka viška.

Do druge uzastopne pobjede, a treće na gostujućem terenu, stigli su rukometaši Požege, koji su u Križevcima svladali KTC s 36:33 te mu tako uzvratili za poraz iz prvog dijela sezone. Seriju poraza nastavila je Viro Virovitica, koju je Vidovec pobijedio s 14 golova razlike (30:16). G.R.
Osijek       33 (15)

Čakovec       27 (13)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Sudci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba iz Velike Gorice).

OSIJEK: Kuže 6 (2), Marković 2, M. Zrno 2 (2), Čičak 6, Nedić 3, Bošnjak (5+0), F. Vuković, Kopić, Babić 1, Radović 5, Pleše 2, Šimatić 4, Šimić 2, Kolar (3+0).

ČAKOVEC: Kovačević, Škrobar, Hozjan 2, Jeftić 1, N. Petek, Tkalčec 3, Horvatić 1, Srnec 1, M. Petek, Marciuš (1+0), Sklepić 5, N. Vuković 7, Krajner 5 (2), Horvat 1 (6+2), Herman 1.

SEDMERCI: Osijek 7 (5), Čakovec 2(2); ISKLJUČENJA: Osijek 12. minuta (M. Zrno 2+2, Babić 2+2, F. Marković 2, Šimatić 2 minute), Čakovec 12 (N. Petek 2+2, Hozjan 2, Horvatić 2, N. Vuković 2, Herman 2 minute).
Rezultati 17. kola
Maksimir Pastela - Prelog 33:24, Osijek - Čakovec 33:27, Moslavina - Metalac 28:27, KTC - Požega 33:36, Medveščak Zg - Ivanić 27:34, Vidovec - Viro Virovitica 30:16. Rudar - Dugo Selo igra se 4. ožujka.