KOŠARKA

Mladi "brokeri" gazde su na svom parketu
Objavljeno 18. veljače, 2020.
Turnirom u Osijeku zaključen je drugi od pet turnira koji se igraju u sklopu Jedinstvene pretkadetske košarkaške lige. U SD-u Jug odigrane su četiri utakmice, a najbolji posao napravio je domaćin, koji je slavio u oba dvoboja. U prvom su Vrijednosnice Osijek uzele mjeru vršnjacima Cedevite Junior. Stigli su mladi Zagrepčani u slavonsku metropolu kao blagi favoriti, uz to i neporaženi u tri prethodne utakmice. No poraz od razigranog i borbenog sastava Nedjeljka Matića i pomoćnika Jurja Borasa nisu mogli izbjeći. Veći dio utakmice mladi su "brokeri" bili u rezultatskom plusu, razlika je u drugoj četvrtini bila i dvoznamenkasta, ali do kraja je bilo poprilično zanimljivo. VROS je ipak dobio zasluženu nagradu i upisao pobjedu 86:81 (20:19, 28:20, 21:22, 17:20). Leon Pšihistal prednjačio je s 28 poena, 11 skokova i sedam osvojenih lopti, a 25 poena i 11 skokova dodao je Gabrijel Flanjak. Očito je ta pobjeda malo izmorila Osječane, koji su dan poslije imali problema protiv slabijeg Siska, kojeg su slomili sjajnom izvedbom u posljednjoj četvrtini, a završilo je 83:63 (15:22, 22.18, 14:16, 32:7). Prvi strijelac (20) i skakač (10) ponovno je bio Pšihistal, Flanjak je zabio 15, uz osam skokova i sedam asistencija, a priključio se i Tin Grujić s 12 poena i devet skokova (u prvoj je zabio 8). Za VROS su još igrali: Ćurak (6 poena u prvoj, 9 u drugoj utakmici), Varga (4,3), Stojčić (5,8), Šipka, Topalović (2,0), Matuzović (8,3), Stanković, Bukvić Buljubašić (0,4), Czersky Hafner (0,9). U preostalim utakmicama Sisak je svladao Čakovec 72:57, a Cedevita Junior dobila je Čakovčane 120:57. Na tablici maksimalnih pet pobjeda i deset bodova imaju Zadar i Cibona, prate ih Vrijednosnice Osijek i Cedevita Junior sa po 9 bodova. N.B.