KOŠARKA

Dominacija gostiju u 12. rundi
Objavljeno 12. veljače, 2020.
Zakuhalo se na vrhu Druge lige Istok za košarkaše. U tri odigrana dvoboja 12. kola dominirali su gosti, a svakako najvrjednije bodove odnijeli su Županjci. Oni su u derbiju slavili kod aktualnog prvaka u Belišću 62:70 (9:17, 12:15, 26:13, 15:25), gdje su bili nadigrani samo u trećoj četrvrtini. Ali u ostalima su bili bolji od domaćina, koji je na odmoru imao zaostatak od 11 poena. Belišće je uoči posljednjih deset minuta bilo u plusu od dva poena, ali nije izdržalo nalet suparnika, koje je predvodio Ivan Stjepanović sa 23 poena. Luka Špehar dodao je 14, a tri manje zabio je Ivan Gvozdić. Kod domaćina dvoznamenkasti su bili David Đolić (17) i Juraj Boras (15). Još jedan obračun momčadi iz gornjeg doma odigran je na Bosutu, gdje Vinkovci nisu mogli izbjeći poraz od Đakova 65:72 (18:13, 12:24, 13:17, 22:18). Kod pobjednika raspoložen je bio tercet, Marko Karlović zabio je 23, Nikola Turalija 22, a Filip Škrinjarić 17 poena. S druge strane parirao im je tek Patrik Cindrić, koji je s 24 poena za utjehu bio i prvi strijelac utakmice. Zanimljiv je bio sraz klubova iz donjeg dijela poretka, a na kraju je pun plijen iz slavonske metropole odnijelo Borovo, koje je sve uspjelo nadoknaditi u deset minuta. Košarkaška akademija Osijek je nakon tri četvrtine vodila 66:56, a onda je netko "ugasio svjetlo" i prednost se istopila. Borovo je uspješno zatvorio prilaze svom košu, a s druge strane je nemilice punilo onaj "akademičara" za pobjedu 83:72 (15:23, 23:15, 18:28, 27:6). Ivan Papeša sa 23 i Vuk Lazić sa 20 poena predovdili su goste, a Osječanima nije pomogao 31 poen Petra Kozića. Kolo je bilo nepotpuno, odgođen je susret Požega - Olimp Inspekt-Ing, a slobodan je bio Rekord Tim. N.B.