JEDINSTVENA KOŠARKAŠKA LIGA KADETA

Posljednja dionica kobna za KA Osijek
Objavljeno 10. veljače, 2020.
Nakon 5. kola samo su još dvije momčad bez pobjede u Jedinstvenoj kadetskoj košarkaškoj ligi. Uz Sonik Puntamiku poraze niže i Košarkaška akademije Osijek, koja je uz malo sreće i koncentracije mogla okusiti i slast pobjede. S obzirom na ždrijeb, bilo je za očekivati da će igrači Zvonimira Tucakovića i Gorana Kramarića svoju treću uzastopnu sezonu u ovoj konkurenciji otvoriti porazima, jer su suparnici objektivno bili kvalitetniji (Cibona, Šibenka, Vindija i Zadar). No također se znalo da od pete runde i "akademičari" imaju pravo na optimizam, što je i pokazalo gostovanje kod Rudeša, bez obzira na to što je na kraju rezultat bio negativan. Košarkaši s Drave imali su sve u svojim rukama, nakon treće četvrtine gosti su vodili sa šest poena razlike, a onda je, u posljednjih deset minuta, došlo do velikog pada. Osječani su poptuno zakazali kada je bilo najpotrebnije, kao da su se uplašili pobjede, koja im je izmaknula iz ruku. KA Osijek zakazala je prije svega u napadačkom dijelu, jer kad zabiješ pet poena u deset minuta, jasno je da onda nisi ni zaslužio više od poraza, bez obzira na sve ono dobro što si radio i gradio u prethodnih 30 minuta u Sutinskim vrelima. Na kraju je Rudeš slavio sa 68:63 (16:22, 18:19, 18:17, 16:5), upisao drugu pobjedu, premijernu na domaćem parketu. U redovima poraženih najučinkovitiji je bio Blaž Vojedilov, koji je zabio 20 poena, uz šest skokova i pet asistencija. Jednak broj poena dodao je Marin Jurić (uz tri skoka), a najučinkovitiji tercet "akademičara" upotpunio je Mate Pušić (14 poena, pet skokova). Za povoljan ishod nedostajao je i kvalitetniji učinak igrača s klupe, Osječani su tu bili u podređenom položaju (5:18). Za KA Osijek još su igrali: Novak, Pudar 4, Hatwagner, Popović, Krišto 5, Stojanović i Mijatović.

Ostali rezulltati 5. kola: Zadar - Šibenka 126:74, FSV - Sonik Puntamika 95:83, Vindija - Cibona 76:84 i Split - Cedevita Junior 82:63. Poredak: 1. Zadar 10, 2. Cibona 10, 3. FSV 9, 4. Šibenka 8, 5. Vindija 8, 6. Split 7, 7. Rudeš 7, 8. Cedevita Junior 6, 9. KA Osijek 5, 10. Sonik Puntamika 5 bodova. U sljedećem kolu Osječani dočekuju FSV.