RUKOMET

Osječani u drami uzeli oba boda
Objavljeno 10. veljače, 2020.
Rukometaši Osijeka stigli su do prvih “proljetnih” bodova svladavši nakon velike borbe i drame Požegu s 29:28. Gostima je pripala prva polovina prvog poluvremena, u kojemu su imali pogodak-dva prednosti. Osijek je prvi put poveo u 14. minuti (8:7), da bi u završnici prvog poluvremena serijom 3-0 poveo i s dva gola viška (14:12). U 35. minuti domaćin je imao i najvećih “plus tri” (18:15), nakon čega je svoju prednost održavao na pogotku ili dva razlike. Sve do same završnice, u kojoj su Požežani u 54. minuti poveli 25:24. Ipak, Osijek je u 59. minuti poveo 29:27, nakon čega je uslijedila šokantna završnica. Gosti su prvo smanjili, a potom zatresli i mrežu za 29. pogodak, koji bi im donio bod, ali je on poništen zbog prekršaja u napadu. Požežanima su ostale još tri sekunde, a tu se u domaćeg junaka prometnuo vratar Kolar obranivši ‘’zicer’’ I. Antunovića te tako osiguravši ostanak bodova u Zrinjevcu. G.R.
Osijek       29 (15)

Požega       28 (14)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Sudci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba iz Varaždina).

OSIJEK: Šimatić 2, Kuže 7 (5), Marković, F. Zrno, M. Zrno 3, Žganjer 1, Čičak 4, Nedić 3, Vuković, Kopić, Babić 4, Radović 1, Pleše 3, Horvat (2+0), Šimić 1, Kolar (7+0).

POŽEGA: Ćosić (10+0), Banović, Tukonić, Baričević 1, Sertić 5, Janjić 3, Polanec 6(1), Gotal, Tomas 1, M. Antunović 7 (2), Jurković 3, Grgurić, Markanjević, I. Antunović 2, Rajič.

SEDMERCI: Osijek 5 (5), Požega 5 (4); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Marković 2+2+2, Babić 2, Čičak 2), Požega 14 minuta (Tomas 2+2+2, Polanec 2, M. Antunović 2, Janjić 2, Jurković 2).
Rezultati 15. kola
Maksimir Pastela - Metalac 25:29, Vidovec - Ivanić 22:26, Osijek - Požega 29:28, Moslavina - Viro Virovitica 36:21, Rudar - Medveščak Zg 40:30, KTC - Dugo Selo 29:31, Čakovec - Prelog 35:29.