DVORANSKO JUNIORSKO PRVENSTVO BALKANA

Ivan Paravac u Istanbulu do srebra u skoku s motkom
Objavljeno 11. veljače, 2020.

U Istanbulu je održano Dvoransko atletsko juniorsko prvenstvo Balkana na kojemu su hrvatski atletičari osvojili 11 medalja. Jednu od njih izborio je osječki atletičar Ivan Paravac, koji se okitio srebrom u skoku s motkom preskočivši 5,00 metara, što mu je osobni rekord u dvorani.

Do njega je stigao preskočivši 4,60 u prvom pokušaju, 4,80 u drugom, letvicu na visini 4,90 preletio je u trećem, a onu na 5,00 vrijednu medalje preskočio je u drugom pokušaju. Probao je potom svladati i visinu od 5,10 metara, što je norma za Svjetsko juniorsko prvenstvo, ali nije uspio. Ostao je tako drugi, iza Ukrajinca Andrija Dybke (5,10).

- Očekivali smo medalju na natjecanju te normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo u Nairobiju. Konkurencija je bila jaka, ali sam uspio završiti na drugom mjestu s rezultatom od pet metara, što mi je osobni rekord u dvorani. Poslije je bilo još dobrih pokušaja na samu normu - kratko se osvrnuo na svoj uspješan nastup u Turskoj mladi osječki motkaš, kojemu je ovo već druga balkanska juniorska medalja jer se odličjem istog sjaja okitio i prije dvije godine, također u Istanbulu. Ivan normu za odlazak u Keniju može loviti do srpnja ove godine, a ona bi značila i njegov novi apsolutni osobni rekord jer mu je aktualni najbolji rezultat na otvorenom 5,02.

Osim njega, u Istanbulu je nastupilo još 14 hrvatskih juniora, a, uz Ivanovo srebro, osvojena su još dva zlata te po četiri srebra i bronce. Najuspješnija hrvatska predstavnica bila je Klara Koščak, koja je osvojila dva naslova prvakinje Balkana. Slavila je pojedinačno u utrci na 60 m prepone (8,59 sekundi) te u štafeti 4 x 400 m, u kojoj su zlatu pridonijele i Lucija Višković, Rahela Leščak i Veronika Drljačić, a otrčale su u vremenu 3:51.27 minuta. Srebrne medalje izborili su još Valentino Bečeheli na 400 m (49,20), Dominik Babić na 800 m (1:54.48), Rahela Leščak na 400 m (55,98) i muška štafeta 4 x 400 m (3:19.93) u sastavu Marko Orešković, Dominik Babić, Stjepan Jan Cik i Valentino Bečeheli. Do bronci su stigli Marko Orešković na 400 m (49,74), Veronika Drljačić na 400 m (56,03), Lucija Višković na 800 m (2:10.47) i Klara Andrijašević na 1500 m (4:36.48). G. Roguljić