PORAZ ŽRK-A OSIJEK U 15. KOLU PRVE HRL

Pozitivan niz Osječanki prekinut je u Virovitici
Objavljeno 10. veljače, 2020.

U Virovitici je stala pobjednička serija rukometašica Osijeka, koje su kod 1234 Virovitice pretrpjele prvi neuspjeh u 2020. godini. U izjednačenom prvenstvenom dvoboju, koji je mogao otići na stranu jedne ili druge ekipe, bodovi su na kraju ostali domaćoj, koja je tako uzvratila za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Do sredine prvog poluvremena prednost je bila uglavnom na strani ekipe Jasmina Mrkonje, koja je vodila s pogotkom ili dva razlike (4:2, 5:3), a Virovitičanke su nakon početnog vodstva do svog drugog stigle u 17. minuti (7:6). No nije to znatnije promijenilo odnos snaga na parketu jer i dalje se igralo pogodak na pogodak. Ipak, završnica prvog dijela pripala je domaćim rukometašicama, koje su predvođene Majom Kožnjak napravile seriju 4-0 te u 26. minuti povele s "plus tri" (14:11). Nedugo potom najefikasnija igračica lige Tamara Hudoletnjak povećala je i na najvećih četiri razlike (16:12), a na odmor je 1234 Virovitica otišla s vodstvom 17:14.

U nastavku se Osijek postupno počeo približavati, pa je u 36. minuti Zorana Milić zabila za samo pogodak zaostatka (19:18). Vrlo brzo uslijedilo je i najbolje razdoblje u igri gošći, s tri pogotka Dore Lacković te po jednim Milić i Josipe Jerčinović Osječanke su u pet minuta od “minus dva” preokrenule na “plus tri” te su u 44. minuti vodile s 24:21. Međutim, nisu u istom ritmu uspjele nastaviti. Umjesto toga, upale su u “crnu rupu” te su gotovo devet minuta ostale bez pogotka. Virovitičanke su to iskoristile te serijom 4-0 zaostatak pretvorile u svoje novo vodstvo (25:24). Bilo je jasno kako će odluka o bodovima pasti u neizvjesnoj završnici, a nakon nje slavile su domaće igračice. U 56. minuti bilo je 26:26, nakon čega je 1234 Virovitica povela 28:26. S dva pogotka viška, domaća je ekipa ušla i u posljednje dvije minute, u kojima je Lacković s dva gola donijela novo izjednačenje, 29:29 u posljednjoj minuti. No ostalo je dovoljno vremena za domaću ekipu, koja je iz sedmerca, 12 sekundi prije kraja, preko Hudoletnjak stigla do pobjede. G. Roguljić
Virovitica       30 (17)

Osijek       29 (14)

VIROVITICA - SDOŠ. Gledatelja: 200. Sudci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (oba Rijeka).

1234 VIROVITICA: Devald (5+0), Kožnjak 9, Veršec 1, Zupčić, Dujmović, Lukačević, Hudoletnjak 8 (5), Medved, Blažev, Deskar 1 (1), Kirin 8, Miklić, Oršulić, Biuk, Bardić, Mioč Čabadaj.

OSIJEK: Borac, Putnik, Beljan, Hren 1, Lacković 8 (2), Jerčinović 7 (2), Milić 4, Horvat, Milas, Prskalo, Jeršek 6, Zagorščak 3, Špoljarić, Sablić, Brkić (7+0), Frančić.

SEDMERCI: 1234 Virovitica 6 (6), Osijek 4 (4); ISKLJUČENJA: 1234 Virovitica 2 minute (Mioč Čabadaj 2), Osijek 6 minuta (Milić 2+2, Sablić 2).