ATLETSKO JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE

Nade Slavonija-Žita vratile se sa sedam medalja iz Zagreba
Objavljeno 28. siječnja, 2020.
Atletičari Slavonija-Žita osvojili su sedam medalja na Juniorskom prvenstvu Hrvatske, koje se održalo u Zagrebu. Osječani su se okitili jednim zlatom, dvama srebrima i četirima broncama te su po učinku osmi klub, a po broju osvojenih medalja dijele treće mjesto. Najbolji je splitski ASK (pet zlata, tri srebra, dvije bronce), a najviše odličja izborili su juniori zagrebačkog Agrama (16).

Kao i obično, žetvu medalja članovi osječkog kluba imali su u skoku s motkom, gdje su uzeli čak četiri medalje. U juniorskoj konkurenciji pripale su im sve tri, prvak Hrvatske postao je Ivan Paravac (4,90 m), doprvak Sven Salaj (4,40), a bronca je pripala Karlu Salaju (4,00). Kod juniorki, broncu je zaslužila Klara Šoja (2,80). Barbara Vrhovac doprvakinja je na 1500 m (4:51.03), bronce su osvojili Filip Medić u skoku u dalj (6,25) te štafeta juniorki 4 x 400 m - Petra Mauk, Nikolina Ćosić, Iva Akmadžić i Melani Bosić (4:03.81). Medalja je iskliznula štafeti juniora, koji su je po vremenu izborili, ali su zbog pogreške prilikom izmjene diskvalificirani.
Od ostalih nastupa Osječana, kod juniorki je Karla Milinković zauzela četvrto mjesto u bacanju kugle (10,44 m), sedme su bile Melani Bosić na 60 m (8.12) i Lorena Bencarić na 1500 m (5:21.29), na 400 m Bosić bila deveta (1:00.42), Petra Mauk 12. (1:00.87), a Nikolina Ćosić 13. (1:02.31). Kod juniora je Luka Jakobović bio peti u skoku u vis (1,70) i sedmi na 60 m (7.35), gdje je još Franko Salaj bio 12. (7.46), a Bernard Bručić 15. (7.52). Na 400 m Mislav Škrtić zauzeo je 12. mjesto (53.26), Dominik Spajić 14. (53.96), a Juraj Buzina 17. (56.03). G.R.

MEMORIJALNI BOĆARSKI TURNIR “PUKOVNIK IVICA ŠOLJIĆ”