SVJETSKI SKIJAŠKI KUP

Yule pobjednik, Filip Zubčić završio na 19. mjestu u Kitzbuehelu
Objavljeno 27. siječnja, 2020.
Švicarac Daniel Yule pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u nedjelju u austrijskom Kitzbuehelu s vremenom od 1:41.50 minuta, a hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo je 19. mjesto s 1.72 sekunde zaostatka za pobjednikom. U drugoj vožnji je bio i Elias Kolega, a zauzeo je 25. mjesto. Yule je do treće ovosezonske pobjede u slalomu stigao nakon što je u drugoj vožnji skočio s druge na prvu poziciju pretekavši iznenađujućeg vodećeg, 19-godišnjeg Norvežanina Lucasa Braathena. Na kraju je Yule slavio s 12 stotinki boljim vremenom od drugog, Austrijanca Marca Schwarza, odnosno 37 stotinki ispred trećeg, Francuza Clementa Noela. Braathen je završio na diobi četvrtog mjesta sa sunarodnjakom Henrikom Kristoffersenom, obojica su imala 49 stotinki slabije vrijeme od Yulea.

U prvoj vožnji nastupili su i Rodeš, Vidović te Samuel Kolega. Rodeš nije završio utrku, a Kolega i Vidović su bili 57,. odnosno 60. U ukupnom poretku vodi Henrik Kristoffersen sa 741 bodom, a najbolje plasirani Hrvat je Zubčić na 23. mjestu. H