2. KOLO AUSTRALIAN OPENA

Čilić dobio dramu u pet setova
Objavljeno 23. siječnja, 2020.
Tri sata i 33 minute trebalo je Marinu Čilići za pobjedu nad Francuzom Benoitom Paireom u 2. kolu Australian Opena. Bila je to drama u pet činova, a hrvatski tenisač na kraju je slavio rezultatom 6:2, 6:7 (6), 3:6, 6:1, 7:6 (3). Nakon seta i pol nije se činilo da će se igrati više od tri sata, jer Marin je dobio prvu dionicu i imao 5:2 u drugoj, a onda je krenuo preokret Francuza. Vratio se iz zaostatka i dobio drugi, pa i treći set. Potom je naš tenisač opet preuzeo kontrolu nad igrom, a odluka je pala u petom setu koji se na Australian Openu igra do deset osvojenih poena. I kad je bilo najvažnije Marin nije radio pogreške, suparnika je ostavio na tri poena (10:3) i otišao u 3. kolo gdje će igrati protiv trenutačno devetog tenisača svijeta Roberta Bautiste. Čilić i Bautista do sada su se susretali šest puta i omjer pobjeda je 4-2 u korist našeg igrača. Čilić je protiv Pairea igrao svoj 48. dvoboj u pet setova u karijeri te ostvario 31. pobjedu. I. Li.