DŽUDO TURNIR ZAGREB OPEN

Braća Katić osvojila čak tri medalje
Objavljeno 21. siječnja, 2020.
U Zagrebu je održan međunarodni džudo turnir Zagreb Open, na kojem je nastupilo 549 natjecatelja iz 63 kluba u dobnim kategorijama od U12 do seniora. Među njima bili su i članovi obaju osječkih klubova, Mladosti Osijek i Osijeka, koji su ukupno osvojili pet medalja. Tri su pripale džudašima Osijeka, koji su predstavljali braća Ivan i Luka Katić. Ivan se dva puta penjao na podij, oba puta u kategoriji do 50 kg, gdje je u svojoj konkurenciji, U16, bio zlatni, pobijedivši u finalu upravo Luku, a u U18 bio je srebrni. Luka je zauzeo i peto mjesto u U18 konkurenciji.

"Mladostaše" je predstavljalo sedmero džudaša, a izborili su dvije medalje. U seniorskoj konkurenciji Timon Perić (do 73 kg) uzeo je broncu, a u U12 srebro je pripalo Sari Mikić (do 40 kg). Peta su mjesta zauzeli Patrik Hanić (U18, do 60 kg) i Adrian Veić (U12, do 27 kg), a bez plasmana su ostali Marko Dujanović (U12, do 38 kg), Viktor Stanišić (U12, do 42 kg) i Borna Mičić (U12, do 46 kg). G.R.