LIGA KADETA

KA Osijek opet izgubio kod kuće
Objavljeno 14. siječnja, 2020.
Novo izdanje Jedinstvene kadetske lige Košarkaška akademija Osijek otvorila je dvama domaćim porazima. Nakon Cibone, branitelja naslova, u Gradskom vrtu se osladio još jedan od glavnih kandidata za visok plasman. Šibenka je bez problema upisala visoku pobjedu iako je stigla bez dva važna igrača. "Akademičari" su nešto bolje parirali u prvom poluvremenu, na odmoru je njihov zaostatak bio podnošljivih, ne i dostižnih, deset poena. U nastavku Šibenčani su potvrdili kvalitetu i potvrdili pobjedu s rezultatom 94:66 (25:15, 20:20, 27:19, 22.12). Domaćina je s 23 poena predvodio Filip Novak, po 11 su dodali Marin Jurić i Blaž Vojedilov, koji je uz Ivana Pudara (9 poena) imao šest skokova. Trener Zvonimir Tucaković na parket je slao sve raspoložive snage, igrali su još: Mijatović 2, Brezničar, Čavar, Zec, Kriošto 2, Popović, Stojanović i Pušić 8. U šibenskim redovima nazabijao se i naigrao Jurij Pleadin, koji je bio korak do triple-doublea (36 poena, 13 skokova i 9 asistencija), a Zvonimir Ivišić imao je 14 poena i 15 skokova. Ostali rezultati 2. kola: Split - Rudeš 83:60, Cibona - FSV 89:85, Sonik Puntamika - Vindija 65:92 i Cedevita Junior - Zadar 99:111.
KA Osijek je nakon uvodnih dvoboja na začelju poretka, ali bez pobjede su još tri momčadi. U 3. kolu Osječane u nedjelju čeka prvo gostovanje. Ide se varaždinskoj Vindiji, koja je jedna od četiri momčadi koje su dobile oba dosadašnja dvoboja. N.B.