ODBOJKA

Gostujuće “nule” za Osijek i Marsoniju
Objavljeno 16. prosinca, 2019.
Nije 10. kolo bilo uspješno za slavonske odbojkaške superligaše. U gostima se nisu proslavile odbojkašice s Drave i odbojkaši iz Slavonskog Broda. Osijek je na gostovanju kod Rijeke CO očekivano poražen, bilo je 3:0 (25:16, 25:23, 25:16) za trenutačno drugoplasirani sastav elitnog razreda. U drugom setu gošće su imale vodstvo i od šest poena, bile su blizu izjednačenja, ali prednost 21:23 ipak nisu uspjele kapitalizirati. Dobar drugi set odigrala je i Marsonija, ali ga nije uspjela osvojiti u Sisku, gdje je domaćin slavio sa 3:0 (25:15, 25:23, 25:20), i tako stigao na treće mjesto s četiri boda zaostatka iza Mursa-Osijeka. Obraz je slavonskim klubovima prigodu imala spasiti Enna Vuklovar, koja je u nedjelju ugostila Poreč. N.B.