HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Cibosi odnijeli bodove iz Gradskog vrta
Objavljeno 14. prosinca, 2019.
Stala je serija pobjeda košarkaša s Drave na četiri uzastopne. Niz je prekinuo aktualni prvak i lider HT Premijer lige, Cibona je u 12. kolu slavila u Gradskom vrtu. Gosti su imali odlično otvaranje, za dvije minute već je bilo 0:12. Trebalo je domaćinu malo da dođe k sebi, stvari su krenuile na bolje ulaskom Darlinga, koji je do kraja prve četvrtine zabio deset poena. Domaćin se dizao, ali u prvom dijelu mučio se najviše prvi strijelac Andrija Ćorić, koji je prvi koš zabio tek u 20. minuti. S tim poenom Osječani su se približili na 38:42, ali u nešto više od pola minute, Zagrepčani zabijaju pet poena i na odmoru je 38:47. Nastavak je donio još boljeg domačina, koji je tricom Ćorića u 26. minuti i prvi puta poveo (54:53). Cibona je ipak sve držala pod kontrolom, ali nije se smjela opustiti ni jednog trenutka. Tercet Bilinovac, Novačić i Bundović imao je  odgovor za svaku prijetnju domaćina, koji se držao do 38. minute (80:83). Bliže od toga više se nije moglo.  N. Benčina

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – CIBONA 87:99
OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 500. Suci: Vovk, Perlić i Katić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 18 (6-7), Jordano 11 (1-3), Filipović, Kujundžić 13 (4-6), Dmitrović, Ćorić 14 (1-2), Šarenac 3, Buljević 9 (1-3), Jelavić, Darling 17 (0-2), Vuković, Lakić 2.
CIBONA: Bilinovac 18 (0-2), Rebec, Katić 11 (2-4), Bundović 20 (3-6),  Vucić 2, Kovač, Novačić 22 (4-4), Prkačin 6,  Rozić 4 (4-4), Ljubičić, Gibson 9 (1-1), Ramljak 7 (1-1).
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 17:28, 21:19, 30:25, 19:27