PRVA HRL SJEVER (M), 13. KOLO

Propuštena prilika za jesensku titulu
Objavljeno 10. prosinca, 2019.
Rukometaši Osijeka poraženi su u Dugom Selu od istoimenog domaćina s 29:28 te su tako prvi dio prvenstva u Prvoj HRL Sjever završili kao trećeplasirani. Propustili su time priliku čak osvojiti jesensku titulu, jer su im ostali rezultati iz vrha išli u korist. Koliko je izjednačeno prvenstvo ove sezone najbolje govori podatak da je prvih pet klubova unutar jednog boda, a priliku na prvo mjesto praktički ima pola lige jer sedmoplasirano Dugo Selo sada zaostaje samo tri boda za liderom.

Na posljednjem gostovanju u 2019. godini Osječani su većim dijelom susreta bili u rezultatskom zaostatku, loveći domaćina, koji je u 7. minuti poveo 5:2, a u 15. i sa "plus četiri" (9:5). Do odmora su gosti taj minus prepolovili (12:14), a početkom nastavka uspjeli i izjednačiti (14:14), nakon čega se nastavila neizvjesna borba. U 49. minuti Osijek je pogotkom Tomislava Babića prvi put i poveo (21:20), no nakon vodstva 23:22 dopustio domaćinu da s tri uzastopna gola ponovno preuzme vodstvo. U neizvjesnoj završnici Osječani su posljednjih minutu i pol odigrali s dva igrača manje te nisu uspjeli izbjeći četvrti ovosezonski poraz.

Nakon dva uzastopna posrtaja Požega je jesen okončala pobjednički, s 28:21 protiv Preloga te tako završila čvrsto u sigurnosti sredine tablice na osmom mjestu. Na posljednjem je, pak, još čvršće prikovana Viro Virovitica, koja je 11. uzastopnu "nulu" upisala protiv Maksimir Pastele (22:26). G.R.
Dugo Selo       29 (14)

Osijek       28 (12)

DUGO SELO - GSD. Gledatelja: 150. Suci: Hrvoje Rogić i Marko Duspara (oba iz Velike Gorice).

DUGO SELO: Raič, Šuker, Deronja 1, Pustak 1, Agatić, Grubišić 9, Kuzmanović, Crnojević, Goluža, Vranić 2, Vidović, Magdić 1, Raužan, Lisica 1, Mišković 13 (9), Čelić 1.

OSIJEK: Kolar, Šimatić 5 (3), Kuže, Šimić, F. Zrno, M. Zrno 6, Čičak 2, Nedić 3, Bošnjak, Kopić, Babić 8, Radović 2, Pleše 2, Horvat, Mandarić.

SEDMERCI: Dugo Selo 9 (9), Osijek 3 (3); ISKLJUČENJA: Dugo Selo 8 minuta (Pustak 2+2+2, Raič 2), Osijek 12 minuta (Nedić 2+2, M. Zrno 2, Čičak 2, Kopić 2, Radović 2); CRVENI KARTON: Pustak (Dugo Selo, 57).
Rezultati 13. kola
Viro Virovitica - Maksimir Pastela 22:26, Požega - Prelog 28:21, Metalac - Čakovec 37:32, Rudar - Ivanić 26:29, Vidovec - Moslavina 26:21, Dugo Selo - Osijek 29:28, Medveščak Zg - KTC 29:34.