DVA POGOTKA ANTE BUDIMIRA NA CAMP NOUU

Hat-trick Lea Messija, asistencija Rakitića
Objavljeno 9. prosinca, 2019.
Lionel Messi s tri je pogotka Mallorci u 5:2 pobjedi Barcelone proslavio nedavno osvojenu šestu "Zlatnu loptu". Sjajni je Argentinac briljirao u četvrtoj uzastopnoj prvenstvenoj pobjedi postigavši 35. hat-trick u Primeri te tako osigurao povratak Barcelone na vrh s 34 boda, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid.

Veliku ulogu u ovoj golijadi imala su i dva hrvatska nogometaša, Ivan Rakitić asistirao je Messiju za njegov drugi pogodak, dok je oba gostujuća pogotka postigao Ante Budimir (35, 64). Gostujuću mrežu načeo je Griezmann (7), potom je dva gola zabio Messi (17, 41), a najljepši pogodak susreta bio je Suarezov (43) koji je petom fenomenalno svladao gostujućeg vratara. Tako je Urugvajac zabio svakom od 28 klubova protiv kojih je igrao u Primeri. Točku na i svojim trećim pogotkom za nove ovacije postigao je Messi u 83. minuti. No, nije samo Argentinac dobivao hvalospjeve, iste je zaslužio i Rakitić, kojeg su gledatelji burno pozdravili prilikom zamjene u 72. minuti, a novinari istaknuli kako je njegovim povratkom u prvi sastav u posljednja tri susreta (Borussia D., Atletico Madrid, Mallorca) igra Barcelone mnogo bolja. Uz zaključak kako je i Messi sretniji s njim na terenu te da dani hrvatskog reprezentativca na Camp Nouu još nisu završeni. G.R.