VINKOVČANI OSTAJU PRIKOVANI ZA DNO TABLICE DRUGE HNL

Cibalia kući iz Imotskog s četiri komada u mreži
Objavljeno 2. prosinca, 2019.

Put na jug Hrvatske bio je neuspješan za nogomataše Cibalije, koji su u 15. kolu Druge HNL doživjeli uvjerljiv poraz od Croatije u Zmijavcima, od čak 4:0. To je druga jesenska "četvorka" u mreži Vinkovčana, nakon što su u šestoj prvenstvenoj etapi kod kuće sa 0:4 poraženi od Hajduka II.

Cibalijašima je svaki bod prijeko poteban, na gostovanje na Imotskom polju otišli su puni nade da mogu uzeti bar nešto, no u nedjelju su odigrali jednu od svojih najlošijih utakmica i kući se vraćaju potučeni do nogu. Olakotna okolnost im može biti katastrofalan teren, na kojem je Croatia već navikla igrati i tu prednost itekako iskoristila.

Domaćin je otpočetka bio konkretniji i opasniji za suparnički gol, momčad Davora Mladine samo je na trenutke pokazivala napadačke ambicije, ali gol Croatije nije mogla ugoziti jer su gostujuće namjere bile zaustavljene već u začetku akcije.

Terensku nadmoć Croatia je materijalizirala u 24. minuti, kada je zabila prvi pogodak, a mrežu Cibalije zatresao je Tomislav Gudelj. Nekoliko minuta poslije Nicholas Llanos-Lohinski udvostručio je prednost, pa je već nakon te, 31. minute bilo jasno da će bodovi ostati u Zmijavcima. Dugo su se igrači Cibalije namještali na ubačaj s desne strane, koji je izveo Lianos-Lohinski, on je, vidjevši krivo postavljen živi zid, odlučio šutirati izravno na gol, udarac je bio precizan i pogodio nebranjeni dio mreže iznenađenog vratara Lešića - 2:0. Do kraja poluvremena Cibalia nije uspjela ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara.

U nastavku utakmice ništa se nije promijenilo, teren je sa svakom minutom bivao sve gori i gori, pa je bilo nemoguće odigrati neku pravu akciju. Sve se svodilo na ubačaje iz daljine, Vinkovčani nisu bili spremni na takvu igru i samo su nemoćno promatrali pokušaje domaćih. I dok su se pojedinci iz gostujućih redova vukli po terenu jedva čekajući da utakmica završi, Imoćani su zabili još dva pogotka. U 68. minuti Šabić je dočekao krivo izbijanje lopte obrane Cibalije i povisio na 3:0, a devet minuta prije kraja utakmice Croatia postiže i četvrti pogodak. Marijan Šuto je s desne strane uputio udarac, lopta se odbila od grumen zemlje i prevarila vratara Lešića, koji ju je samo pogledom ispratio u mrežu.

U Vinkovcima svi jedva čekaju zimsku stanku i da što prije završi ova agonija, a s koliko su žara nogometaši Cibalije igrali u Zmijavcima, dovoljno govori podatak da na teškom terenu nisu napravili ni jedan čvršći ili teži prekršaj, niti su zaradli ijedan žuti karton.

Antun Grgić
CROATIA       4 (2)

CIBALIA       0

ZMIJAVCI - Stadion SRC “Marijan Šuto - Mrma”. Gledatelja: 600. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Strijelci: 1:0 Gudelj (24), 2:0 Lianos-Lohinski (31), 3:0 Šabić (68), 4:0 Šuto (81)

CROATIA: Vugdelija, Šalinović, Gudelj (od 80. Todorić), Šabić, Lianos-Lohinski (od 72. Šuto), Čalušić, Begić, Bauk, Ćapin (od 57. Serdarušić), Mikulić, Stipić. Trener: Krešimir Ježić

CIBALIA: Lešić, Džijan (od 46. Dejanović), Karaula, Kiš, Anočić, Oršolić, Vincetić, Šarić (od 64. Salapić), Matošević, Dogan (od 71. Tadić), Galić. Trener: Davor Mladina