PRVA LIGA RUKOMETAŠICA, 10. KOLO

Osječanke propustile veliku priliku
Objavljeno 30. studenog, 2019.

Rukometašice Bjelovara opravdale su ulogu favoritkinja te su odnijele bodove iz Zrinjevca svladavši Osijek s 33:32. No, domaće igračice imaju itekako za čime žaliti jer su propustile veliku priliku prirediti iznenađenje te trećeplasiranoj ekipi prvenstva nanijeti tek drugi poraz, ispustivši prednost u drugom poluvremenu od šest pogodaka razlike.
Nakon izjednačenog početka, Bjelovarčanke su serijom 4-0 u 11. minuti povele 8:5, a pet minuta kasnije imale su i četiri gola viška (10:6). Uslijedio je brzi povratak domaćih koje su iskoristile igračicu više za tri pogotka u nizu te vraćanje susreta u neizvjesnost. Posljednjih pet minuta Osječanke su odigrale odlično te od 12:13 stigle do vodstva 17:14, koliko je i glasio rezultat na kraju prvog poluvremena. U istom su ritmu domaće rukometašice nastavile i početkom drugog dijela te su nakon četiri uzastopna pogotka u 36. minuti povele s velikih 21:15. Međutim, nisu izdržale, gošće su (pre)brzo poništile taj zaostatak pa je rezultat u 45. minuti glasio 23:23. Igralo se potom potpuno izjednačeno, pogodak na pogodak, da bi Bjelovar u 57. poveo 32:30. Dvije minute prije kraja gošće su kod 33:31 ostale s igračicom manje te je potom uslijedila prava drama. Najprije Lacković nije realizirala sedmerac, potom je iz novog pokušaja uspješna bila Jeršek, da bi 20-ak sekundi prije kraja Brkić obranila sedmerac te pružila priliku suigračicama da u posljednjem napadu izvuku barem bod. Nažalost, neuspješno, lopta je otišla u aut te su gošće proslavile neočekivano teško izborenu pobjedu. G. Roguljić

OSIJEK*32 (17)
Bjelovar*33 (14)
OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje Rijeka).
OSIJEK: Borac, Putnik, Hren, Lacković 8 (5), Jerčinović 3, Milas, Prskalo, Jeršek 8 (1), Zagorščak 1, Špoljarić, Brkić (11+3), Frančić 3, Sablić 2, Milić 7.
BJELOVAR: Nikšić 2, Smiljčić 4, Tolić, Guskić 5, Borković 5, Horvat, Mikulić, Šuster 6 (1), Čagalj, Pokopac (7+0), Gašparović 4 (1), Vojtela, Ivanda, Zrilić (5+1), Mamić 7.
SEDMERCI: Osijek 7 (6), Bjelovar 6 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (Sablić 2), Bjelovar 8 minuta (Guskić 2, Borković 2, Čagalj 2, Ivanda 2).