DRUGA HMNL - ISTOK

Brođani pali u Slatini, Osijek Kelme na vrhu
Objavljeno 19. studenog, 2019.
Iznenađenje se dogodilo u 7. kolu Druge hrvatske malonogometne lige istok. Lider Brod 035 poražen je na gostovanju u Slatini, zbog čega je vodeću poziciju morao prepustiti najvećem rivalu Osijek Kelmeu. Taj poraz Brođana mogao bi se na kraju pokazati kao ključan u utrci za prvo mjesto koje osigurava kvalifikacije za ulazak u prvoligaško društvo. Uoči sezone trener Osijek Kelmea Saša Voldin označio je Slatinu kao potencijalnu "plutajuću minu" u prvenstvu koja je sposobna iznenaditi nekog od favorita. Očito je Voldin dobro "snimio" Slatinčane uoči sezone, a Brod 035 je naletio na tu minu. Inače, taj je susret od početka bio jednosmjeran jer je Slatina u 31. minuti imala visokih 5:1, pa je kasnije susret rutinski privela kraju. U derbiju kola Nova Gradiška i Aurelia podijelili su bodove (3:3). Gosti iz Vinkovaca poveli su s 2:0, a Novogradiščani su to uspjeli preokrenuti na 3:2, u 29. minuti Dragun je pogodio za izjednačenje Aurelije. Do kraja se rezultat više nije mijenjao. Ishodi obiju utakmica bili su kao naručeni za Osijek Kelme koji je imao lagan posao protiv Autodijelova Tokić iz Požege. Osječani su se visokom pobjedom od 13:0 vratili na lidersku poziciju. Našice su nastavile s pobjedama na svom parketu. Ovaj put žrtva su bili nejaki Vinkovci (8:4). U derbiju začelja valpovačka Mala Mljekara vratila se iz Slavonskog Broda kući pjevajući zbog tijesne, ali slatke pobijede (5:4) koja je osigrana u pretposljednjoj minuti utakmice. Inače, jedan će se susret onaj između Futsal Omlipijca i Jakšića odigrati naknadno.
Rezultati 7. kola: Osijek Kelme – Autodijelovi Tokić (Poežga) 13:0, Slatina – Brod 035 6:3, Brod – Mala Mljekara (Valpovo) 4:5, Nova Gradiška – Aurelia (Vinkovci) 3:3, Našice – Vinkovci 8:4, Futsal Olimpijac (Županja) – Jakšić (igra se 23. studenog). D.Keler