PRVA HRL SJEVER (M),

Osječani uvjerljivi, Požega opet dobila
Objavljeno 18. studenog, 2019.
Rukometaši Osijeka nakon poraza u Rudama u prošlom kolu brzo su se vratili u pobjednički ritam. Na parketu dvorane Zrinjevac uvjerljivo su svladali Vidovec s 32:23 te se probili na treće mjesto. Momčad Daga Kovačevića ni jednog trenutka gostima nije dopustila vodstvo, a već je u 10. minuti stekla osjetniju prednost (5:1). Iako su gosti nedugo potom vlastitom serijom 4-0 stigli do drugog izjednačenja (5:5), sve potom bilo je u znaku domaće momčadi. Ipak, Osječani se do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli osjetnije odvojiti, imali su još "plus tri" (13:10), a na odmor su otišli s dva gola viška (15:13). Sve dvojbe oko konačnog ishoda riješene su do sredine nastavka, tada su domaći rukometaši punih deset minuta ostavili Vidovčane bez pogotka te serijom 6-0 u 44. minuti poveli s 24:16. Osječke su strijelce predvodili David Čičak (9) i Matej Zrno (7), pa je domaći prvoligaš bez problema susret priveo kraju.

Do četvrtog uzastopnog slavlja stigli su rukometaši Požege koji su na svom terenu svladali Dugo Selo (34:32) te se učvrstili u sredini tablice. Na njenom dnu, pak, ostala je Viro Virovitca koja je u Prelogu pretrpjela i osmi poraz u nizu (26:24). G.R.
Osijek       32 (15)

Vidovec       23 (13)

OSIJEK - Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba iz Zagreba).

OSIJEK: Šimatić 4 (2), Kuže 5, Šimić 3, F. Zrno, M. Zrno 7, Cickai, Čičak 9, Nedić 1, Bošnjak (7+0), Vuković, Kopić 1, Babić, Radović 2, Pleše, Mandarić,i Kolar (4+0).

VIDOVEC: Žitnjak (3+0), Zrinski 1, Farc, Minđek, Melnjak 2, Ozimec (3+1), Vincek 1, Horenec 5, Štefičar 5, Težak 5 (3), Cafuk 4, Hajsok.

SEDMERCI: Osijek 4 (2), Vidovec 3 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 8 minuta (Šimić 2, M. Zrno 2, Radović 2, Pleše 2), Vidovec 8 minuta (Melnjak 2+2, Težak 2 i Cafuk 2).
Rezultati 10. kola
Prelog - Viro Virovitica 26:24, Osijek - Vidovec 32:23, Čakovec - Medveščak Zg 29:30, Ivanić - Metalac 26:24, Maksimir Pasteal - Rudar 29:31, KTC - Moslavina 30:25 i Požega - Dugo Selo 34:32.