NBA LIGA

Hrvatski dvojac slavio, prvaku ugodno u LA-u
Objavljeno 12. studenog, 2019.
Vikend na NBA parketima zaključio je uspješno i hrvatski dvojac. Dario Šarić je s Phoenixom stigao do šeste pobjede, vrlo uvjerljive, u Arizoni je stradao Brooklyn sa 138:112. Naš reprezentativac je tijekom 26 minuta ubacio 12 poena (1-3 za dva, 2-5 za tri, 4-4 slobodna bacanja), a pridodao je četiri skoka i tri asistencije. Sunse je predvodio Devin Booker s 27 poena, uz devet dodavanja. Portland je stigao do prvog domaćeg slavlja tek nakon produžetka protiv Atlante (124:113). Mario Hezonja bio je starter Blazersa, a za 24 minute ubacio je tri poena (1-5 za dva, 1-1 slobodna bacanja), uz tri asistencije i dva skoka. Skromno. Prvo ime domaćina bio je Damian Lillard (30 poena, sedam skokova i šest asistencija), a najviše kod Hawksa zabio je Trae Young (35 poena uz deset asistencija). Produžetak je bio u Minneapolisu, gdje se pak bolje snašao Denver (98:100) svladavši domaću Minnesotu, a pobjednički koš djelo je Nikole Jokiće dvije sekunde prije kraja. Vrijednu gostujuću pobjedu upisali su aktualni prvaci, Toronto je (bez Lowrya i Ibake) slavio kod LA Lakersa 113:104. Kod Raptorsa smo vidjeli 24 poena i 11 skokova Pascala Siakama, a double-double imao je Fred VanVleet (23 poena, 10 asistencija). Domaćinu nije pomogao ni triple-double LeBron Jamesa (po 13 poena i skokova, 15 asistencija). Ostali rezultati: Orlando - Indiana 102:109, Philadelphia - Charlotte 114:106, Oklahoma - Milwaukee 119:121, New York - Cleveland 87:108. N.B.