NAŠICE

Majstorijom u 85. minuti Brazilac Firmino osigurao slavlje NAŠK-a
Objavljeno 11. studenog, 2019.
Unatoč teškom terenu, nogometaši NAŠK-a i Kutjeva odigrali su dobru utakmicu u kojoj su slavili s(p)retniji Našičani. Nakon desetak minuta ispitivanja snaga Domagoj Majetić je iz dobre pozicije šutirao preko grede. U 30. minuti pucao je Jakešević, ali je Mikšić na mjestu. Šest minuta kasnije NAŠK ima dvostruku izglednu priliku. Udarac iz kuta izveo je Vinogradac, visoki Libong iz neposredne blizine pogodio je vratara od koga se lopta odbila do Firmina, ali je i on imao isti učinak. Pet minuta prije odlaska na odmor sreća za Našičane, iz izrađene akcije Banić je pogodio gredu, od koje se lopta odbila do Jakeševića, a on je pucao preko gola. U nastavku je prvi zaprijetio isti igrač, no iz slobodnog udarca ponovo je pucao preko gola. Nešto kasnije uzvratio je Firmino, ali je nakon Gašparićeva ubačaja pucao u vratara. Deset minuta u prilici je bio Banić, no i on je pucao preko grede. Odluka je pala u 85. minuti, Firmino se po desnoj strani probio u kazneni prostor, varao jednog, pa drugog igrača Kutjeva te kada su svi očekivali povratnu loptu, desnom nogom pogodio lijevu stranu gostujuće mreže. (SS)
NAŠK*1 (0)

Kutjevo*0

NAŠICE - Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Tomislav Haban (Jarmina) 7. Strijelac: 1:0 Firmino (85). Žuti kartoni: Mikšić, Butković, Mađaš (NAŠK), Ivanković, Zgonjanin, Jakešević (Kutjevo). Crven karton: Krešo Posedi (Kutjevo, predstavnik kluba).

NAŠK: Mikšić 7, Butković 7 (od 46. Lukačić 7,5), Libong 7, Vinogradac 7 (od 90. Milković -), Firmino 8, Gašparić 7,5, Mađaš 7,5 (od 78. Nikolić -), Barišić 7, Vučemilović 7, Hećimović 7, Rukavina 7.

KUTJEVO: Vasić 7, Ivanković 7, Desnica 6, Banić 6,5, Paulić 6 (od 77. Krizmanić -), Kalanj 6, Zgonjanin 7, Jakešević 6,5, M. Majetić 6, D. Majetić 6, Nemec 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Alef Firmino Dos Anjos (NAŠK)