PRVA HRL SJEVER (M), 8. KOLO

Osijek dobio lidera lige i zasjeo na drugo mjesto
Objavljeno 4. studenog, 2019.
Rukometaši Osijeka svladali su u 8. kolu Prve HRL Sjever vodeću Moslavinu 31:30 te se tako probili na drugo mjesto na tablici. Do trećeg uzastopnog slavlja Osječani su stigli u samoj završnici, četiri sekunde prije kraja, pogotkom svog najefikasnijeg igrača Domagoja Čička, kojemu je to bio deseti pogodak u susretu. Bila je to utakmica u kojoj je svakoj momčadi pripalo poluvrijeme, a gosti su bili bolji u prvom, u kojem su dopustili samo tri izjednačenja. Serijom 3-0 u 16. minuti prvi su put stekli tri gola prednosti (9:6), a pet minuta poslije imali su i "plus četiri" (12:8). Na odmor su Kutinjani otišli s tri pogotka prednosti (16:13), a potom su se u nastavku razigrali domaći rukometaši. U deset minuta napravili su seriju 7-1 za veliki preokret i vodstvo 20:17. U 48. Osijek je imao i četiri gola prednosti (26:22), a u posljednjih nepunih pet minuta ušao je s vodstvom 30:27. Gosti su uspjeli iznjednačiti, ali su Osječani preko ljevaka Čička u posljednjim sekundama ipak uspjeli iščupati veliku pobjedu. Treći pozitivan rezultat u nizu, a drugu uzastopnu pobjedu upisali su rukometaši Požege, koji su uvjerljivo svladali Medveščak Zg, sa 27:15, a Viro Virovitica nastavila je seriju poraza te je kod Metalca u Zagrebu (39:33) izgubila već šestu utakmicu u nizu. G.R.
Osijek       31 (13)

Moslavina       30 (16)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivica)

OSIJEK: Šimatić 5 (4), Kuže 2, Šimić, F. Zrno, M. Zrno 3, Čičak 10, Nedić 3, Bošnjak, Vuković 1, Kopić, Babić 3, Radović 2, H. Pleše 1, Mandarić, Kolar 1 (9+0)

MOSLAVINA: Kligl, Flanjak, Masnec 5, D. Pleše 10 (3), Horvat 2, Bunjevac 2, Lukes 4 (3), Janeš, Cizmar, Mrkalj, Kovač, Slukan 1, Crnojević 5, Šušnja 1, Kristić (9+3)

SEDMERCI: Osijek 7 (4), Moslavina 7 (5); ISKLJUČENJA: Osijek 6 minuta (M. Zrno 2, Nedić 2, Šimatić 2), Moslavina 6 minuta (Kligl 2+2, Šušnja 2); CRVENI KARTON: Šepak (Moslavina, 46)
Rezultati 8. kola
Ivanić - Dugo Selo 26:24, Metalac - Viro Virovitica 39:33, Požega - Medveščak Zg 27:15, Prelog - Vidovec 23:23, Čakovec - Rudar 31:25, Osijek - Moslavina 31:30, Maksimir Pastela - KTC (igra se danas)
U 9. kolu (9. studenoga) igraju se susreti: KTC - Ivanić, Moslavina - Maksimir Pastela, Rudar - Osijek, Vidovec - Čakovec, Medveščak Zg - Prelog, Viro Virovitica - Požega i Dugo Selo - Metalac.