S. BROD

Derbi odlučen s "bijele točke" u sudačkoj nadoknadi vremena
Objavljeno 4. studenog, 2019.
U derbiju kola dvije vodeće momčadi lige slavio je domaćin minimalnom pobjedom u sudačkoj nadoknadi vremena s "bijele točke". Premda su se sastale vodeće momčadi lige, nije prikazan nogomet dostojan naslova prvaka jesenskog dijela. Vjerojatno je tome pridonijela važnost samog susreta jer su oba sastava više mislila na to kako prvo osigurati svoj gol, pa tek onda kako ugroziti suparnički. Domaćin je došao u vodstvo pogreškom požeške obrane koju je iskoristio Mišić. No nije se dugo radovao vodstvu jer su gosti poravnali samo četiri minute kasnije preko Matije Peharde. U nastavku bolja momčad na terenu je Marsonia, koja je stvorila više prilika za pogodak, ali su samo jednu uspjeli iskoristiti, i to u sučevoj nadoknadi vremena. Precizan s "bijele točke" bio je Bundavica, koji je preciznim i jakim šutom donio Marsoniji pobjedu i ostanak na vrhu trećeligaške karavane. A.G.
MARSONIA*2 (1)

SLAVONIJA*1 (1)

SLAVONSKI BROD – Stadion uz Savu. Gledatelja: 700. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Mišić (24), 1:1 M. Peharda (28), 2:1 Bundavica (90-11m). Žuti Kartoni: Balentović, Cherif, Šimac, Ostojić (Marsonia), Marčetić, Bošnjak, Plešić (Slavonija). Crvenih kartona nije bilo.

MARSONIA: Memović, Balentović, Čanić, Šimac, Begić, Mišić, Jašarević, Baričević (od 63. Mirković), Sivrić, Bundavica, Cherif.

SLAVONIJA: Bošnjak, Šipura (od 90. Romić), Majtanić, Plešić, Marčetić, Bognar (od 80. Antunović), M. Peharda, I. Peharda, Karačić (od 58. Janček), Božić, Smojvir.