ALPE ADRIA KUP KOŠARKAŠA

“Brokeri” se s drugog češkog gostovanja vraćaju poraženi
Objavljeno 22. listopada, 2019.
Kao i prije tri tjedna, košarkaši s Drave doživjeli su poraz u Češkoj u sklopu Alpe Adria kupa. Nakon Slunete Vrijednosnice Osijek izgubile su i od Armex Dečina, a nakon posljednjih 40 minuta ponovo ostaje dojam da su igrači Domagoja Kujundžića s tog gostovanja mogli izvući pozitivan rezutat. No to se nije dogodilo, jer Osječani jednostavno ne znaju pronaći načina kako u odlučujućim trenutcima ostati mirni i koncentrirani. Naravno, treba biti i puno bolji u obrambenom dijelu, jer primiti 98 poena od skromnog domaćina ipak je previše. Nakon odrađene tri četvrtine izgledalo je da ćemo imati neizvjesnu utakmicu, ali posljednjih deset minuta domaćin je bio puno bolji.

A nije počelo loše za Vrijednosnice. Napravio je trener “brokera” dvije promjene u startnoj petorci, gdje je mjesto lakše ozlijeđenog Ćorića zauzeo Kujundžić, a Šarenac dobio prednost pred Jordanom. Prvu dionicu gosti su odradili kvalitetnije. Raspoloženi Buljević je u tom dijelu ubacio 11 poena, Kujundžić je dodao sedam, što je rezultiralo i prednošću od devet poena. Rezultatska se kontrola držala sve do 16. minute, za Osječane su priliku dobili i mladi Dmitrović i Filipović, a rotacije su se odrazile i na rezultat. S tri uzastopne trice Pomikaleka Česi sa 30:35 stižu do vodstva, koje su još samo jednom nakratko ispustili u nastavku utakmice. U 25. minuti bilo je 51:53, a onda su stvari krenule loše za goste.

Na isteku treće četvrtine bilo je 70:63, a posljednju dionicu Dečin otvara sa 8:1. U završnici je bilo nervoze, trener Kujundžić je zaradio tehničku, a Feštr i Darling i isključenje zbog koškanja. Za dva tjedna isti suparnici igraju u Gradskom vrtu. N.B.

ARMEX DEČIN              98
VRIJ. OSIJEK                 83

DEČIN - SC Armex. Gledatelja: 400. Suci: Kučirek, Bohata i Perlik.

ARMEX DEČIN: Feštr 10 (1-1), Carlson 14, Pomikalek 19 (2-3), Bobek, Grunt 1 (1-2), Šiška 17 (2-5), Landa 4 (0-1) Kroutil 12 (4-4), Skalička 2, Autrey 17 (2-4), Mach, Ježek 2.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 16 (2-3), Jordano 13 (1-1), Filipović, Kujundžić 18 (3-5), Dmitrović 2, Ćorić, Šarenac 5 (1-2), Buljević 18 (4-4), Darling 4(2-2), Turalija 7 (3-4).

REZULTAT PO ČETRTINAMA: 20:27, 26:14. 24:22, 28:20