WTA ELITE TROPHY

Kiki Bertens je u Kini bila prejaka za Donnu
Objavljeno 22. listopada, 2019.
Osječkoj tenisačici Donni Vekić pri kraju godine ne ide najbolje. Naporna sezona vjerojatno je ostavila traga i Donna je daleko od izdanja u kojem je bila većim dijelom 2019. godine. Ovoga tjedna nastupa na WTA Elite Trophyju u kineskom Zhuhaiju, a u 1. kolu skupine Azalea upisala je poraz. Bolja od nje nakon nešto manje od dva sata igre bila je Nizozemka Kiki Bertens sa 7:6 (5), 6:2. Vekić je dobro otvorila meč, odmah na početku uzela je servis suparnici, koja se pak ubrzo vratila iz zaostatka i izjednačila na 3:3. Do kraja seta su obje tenisačice bile izjednačene pa je odluka pala u tie-breaku, u kojem je bolja bila Nizozemka, koja u Zhuhaiju ima status prve nositeljice. U drugom setu Bertens je preuzela kontrolu nad mečom i odjurila do vodstva od 5:0. Osječanka je uspjela vratiti jedan break, uzela je i gem na svom servisu, ali to nije bilo dovoljno i Nizozemka je upisala pobjedu na turniru koji okuplja 12 najboljih tenisačica izvan Top 8, igračice plasirane od 9. do 19. mjesta na WTA ljestvici, a jedna je dobila i pozivnicu. U sljedećem kolu (danas) Vekić igra s Ukrajinkom Dayanom Yestremskom i za polufinale će joj trebati pobjeda u dva seta, s tim što Bertens ne smije uzeti Ukrajinki ni set. U Kini je i Petra Martić, koja nastup u skupini Orchid počinje danas (srijeda), a prva suparnica joj je domaća tenisačica Saisai Zheng.

Samo pobjednice svake od četiri skupine plasirat će se u polufinale, koje je na rasporedu u subotu. I. Li.