PRVA HRL SJEVER (M)

Dag Kovačević uspješno krenuo na klupi Osijeka
Objavljeno 21. listopada, 2019.
Dag Kovačević pobjedom je debitirao na klupi Osijeka u 6. kolu Prve HRL Sjever, u kojem je osječki klub u Zrinjevcu svladao Maksimir Pastelu 33:30. Domaćin je kontrolirao rezultat cijeli susret, ne dopustivši Zagrepčanima čak ni izjednačenje. Nakon uvodnih 4:1, Osijek je u 13. minuti imao već znatnih pet razlike (9:4), a tu je zalihu imao i pet minuta potom, nakon što je Kuže tri puta uzastopno bio strijelac za domaćina (12:9). Uspjeli su se potom gosti približiti na dva pogotka zaostatka, a na odmor se otišlo s vodstvom Osječana 18:15. U 36. minuti Maksimir Pastela približila se na samo gol minusa (20:19), ali domaći im rukometaši nisu dopustili potpuni povratak. Držali su vodstvo od jednog do tri gola te su Zagrepčani posljednji put bili nadomak izjednačenju u 46. minuti (27:26). Slijedila su dva vezana osječka pogotka, nedugo potom bilo je ponovo "plus pet" (32:27) te je Osijek do kraja susreta s lakoćom sačuvao treću pobjedu, s kojom je stigao do četvrtog mjesta na tablici.
Iznenađenje su priredili Požežani, koji su na svom terenu remizirali s drugoplasiranim Rudarom, 33:33, a Viro Virovitica doživjela je četvrti uzastopni poraz, ovaj put na gostovanju kod Ivanića (30:22). G.R.
Osijek       33 (18)

Maksimir P.       30 (15)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Čakovec)

OSIJEK: Horvat, Šimatić 2, Kuže 8 (3), Šimić, M. Zrno 5, Cickai, Čičak 5, Nedić 1, Bošnjak (10+0), Vuković, Kopić 2, Babić 1, Radović 5, Pleše 4, Mandarić i Kolar (7+0)

MAKSIMIR PASTELA: Perić (17+0), Periša 3, Lazar 4, Birkić, Tičić 4, Turkalj 2, Vrgoč 1, Blažević 5, Obradović, Beliga 1, Jelić (1+0), Lučić, Žganjer 5, Medić 2 (1) i Pleš 3

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Maksmir Pastela 2 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 14 minuta (Babić 2+2, Nedić 2+2, Kuže 2, M. Zrno 2, Kopić 2), Maksimir Pastela 10 minuta (Periša 2+2, Tičić 2, Blažević 2, Pleš 2)
Rezultati 6. kola
Ivanić - Viro Virovitica 30:22, Dugo Selo - Medveščak Zg 33:24, Požega - Rudar 33:33, Čakovec - KTC 32:31, Metalac - Vidovec 32:28, Prelog - Moslavina 30:32, Osijek - Maksimir Pastela 33:30
Osječani danas s Kinezima
Rukometaši Osijeka danas će odigrati prijateljsku utakmicu s kineskim Beijing Sports Universityjem, koji vodi naš Vlado Šola. Kineska momčad ove sezone nastupa u SEHA-Gazprom ligi, a protiv Osječana snage će odmjeriti u dvorani Zrinjevac s početkom u 18.30.