PREMIJER LIGA

Drugi poraz vinkovačkih rukometaša
Objavljeno 21. listopada, 2019.
Nakon sjajnog ulaska u sezonu i tri pobjede, rukometaši Spačve Vinkovci doživjeli su drugi uzastopni poraz. Nakon što su izgubili od Gorice kod kuće, Vinkovčani su u 5. kolu Premijer lige još uvjerljivije poraženi u Zagrebu od Dubrave, koja je slavila s deset pogodaka razlike (33:23).

Nije izgledalo u prvom dijelu susreta da će Vinkovčani kući potučeni do nogu. U prvih pola sata rukometaši Spačve pružali su dobar otpor momčadi Dubrave i bili u zaostatku od jednog ili dva pogotka. Ipak u posljednjim minutama prvog dijela gosti su odigrali nekoliko loših akcija i Dubrava je na odmor otišla s četiri pogotka prednosti. U drugom poluvremenu igra Vinkovčana se raspala i Dubrava je iz minute u minutu povećavala prednost, koja je na kraju iznosila visokih deset pogodaka. Kod domaćina najefikasniji su bili Karlo Sirotić i Marko Mihaljević sa po pet pogodaka, a vratari Dominik Marković i Domagoja Grahovac ukupno su skupili 18 obrana. Kod Vinkovčana Dario Raguž je bio daleko najraspoloženiji i zabio osam pogodaka, a vratari Nikola Ćirić, Aldin Pašalić i Marko Romić ukupno su obranili 11 lopti. A. Grgić
DUBRAVA       33 (17)

SPAČVA       23 (12)

ZAGREB - SD Dubrava. Gledatelja 200. Suci: Matija Gubica (Višnjevac) i Boris MIlošević (Osijek).

DUBRAVA: Ivanković 2, Sirotić 5(1), Vinković 1(1), Šutalo, Vučelić 4, Godec 3, Malbašić 4, Mihaljević 5, Javor, Marković, M. Grahovac 1, N. Grahovac 3, D. Grahovac, Kaštelan, Babić 3, Topić 3. TRENER: Krešo Ivanković

SPAČVA-VINKOVCI: Ćirović, Jurić, Maroš, Nađ 3, Vašarević, Vignjević 4, Pašagić, Marić 3, Vukušić 1, Antunović 1, Raguž 8(2), Mihaljević, Gaća, Bolanča 3, Buhiniček, Romić. TRENER: Josip Mečić

SEDMERCI: Dubrava 3 (2), Spačva-Vinkovci 4 (2); ISKLJUČENJA: 4 minute Dubrava (Godec 4), Spačva-Vinkovci -.