TREĆA HNL ISTOK: JURJEVAC

Jurjevački tinejdžeri za nastavak maksimalnog učinka kod kuće
Objavljeno 21. listopada, 2019.
Vukovarci su bili i peti ovojesenski gosti koji su jurjevačko igralište "Bara" napustili praznih ruku. Pri tome ni oni ne uspjevši pogoditi domaću mrežu, ispred koje je u subotu stajao Hrvoje Stipanović, zamijenivši iskusnog kapetana Denisa Pintarića. Momčad trenera Roberta Grnja bila je hendikepirana i za izostanak prvoga strijelca Brazilca Dos Santosa, kojeg je uspješno nadomjestio tercet tinejdžera od nepunih 19 godina. Pobjednik je, praktički, bio odlučen do odmora, kada su Jurjevčani imali dva pogotka prednosti, i to u nastavku čuvali sve do posljednjih trenutaka, kada su gostima dali treći pogodak te im povratak kući učinili sumornijim. Želja domaćina brzo je bila ispunjena, Ivan Kegelj već u 12. minuti svladao vratara Vuteks Sloge. Na novi se pogodak čekalo do 41. minute, kada su Jurjevčani udvostručili prednost te posve nagovijestili ostanak bodova u kući. Za miran odlazak na odmor pobrinuo se Luka Jovanović, koji je matirao 18-godišnjeg Miroslava Vukovića. Taj je vukovarski čuvar mreže treći put bio svladan u 90. minuti od Ivana Žutića, koji je tako zaključio iznimno korektnu predstavu, što je zasluženo pripala domaćinu - 3:0. D.L.
ZRINSKI*3 (2)

VUTEKS SLOGA*0

JURJEVAC - Igralište "Bara". Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 250. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Strijelci: 1:0 Kegelj (12), 2:0 Jovanović (41), 3:0 Žutić (90). Žuti karton: Šekuljica (Vuteks Sloga). Crvenih kartona nije bilo.

ZRINSKI: Stipanović, Mihaljević, Matković (od 62. Dubravac), Kegelj, Kerovec (od 46. Žutić), Lukačević (od 71. Bubalo), Kukučka, Luiz, Majdiš, Smaka, Jovanović

VUTEKS SLOGA: Vuković, Bokan, Glamočak, Vuksanović, Marić, Utvić (od 69. Rist), Nedić (od 63. Spasić), Križanović, Božović, Bingulac (od 71. Šekuljica), Jelečki