TREĆA HNL “ISTOK”

Etapa iznenađenja, šokova i preokreta
Objavljeno 15. listopada, 2019.
Nakon “potopa” i pet komada u Ivankovu nogometaši Kutjeva su na svojem travnjaku u ljepotici 9. kola Treće HNL “Istok” svladali Zrinski. Bila je to odlična utakmica, puna preokreta, zanimljivosti i uzbuđenja, a nakon posljednjeg sučeva zvižduka radovali su se domaćini iz Kutjeva. Zrinski je u dva navrata imao prednost (0:1, 1:2), ali uporni domaćini su je oba puta anulirali, a posebice dojmljivi bili su u posljednjih desetak minuta susreta. Marin Majetić je u 82. minuti pogodio za 2:2, a onda je Ivan Jakešević u 87. zabio za 3:2 što je bio i konačni rezultat utakmice. Gosti iz Jurjevca prema svemu prikazanom nisu zaslužili poraz jer odigrali su odličnu utakmicu, ali tog popodneva na kutjevačkom travnjaku božica sreće bila je na strani domaćih nogometaša. Kutjevo je ovom pobjedom ostalo pri vrhu poretka s bodom zaostatka za vodećom Slavonijom, koja je uzela kompletan plijen protiv Belišća. Slavoniji je bilo dovoljno pet minuta za novu pobjedu. U toliko vremena je zabila dva pogotka i riješila posao protiv crvenih iz Belišća. Iznenađenje se dogodilo pokraj čepinske Uljare gdje je Slavija upisala prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu. Kod Čepina nikome nije lako uzeti ni bod, ali momčad Damira Bognara odigrala je svoju najbolju utakmicu jesenskog dijela i za pogodak je bila bolja od domaćina. Imali su Pleterničani u 77. minuti vodstvo od 2:0, a potom je Čepin smanjio, da bi u 90. i poravnao rezultat. No to nije bio kraj drame. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade gosti su preko Valentina Mikića zabili za 2:3 i vrijedna tri boda usred Čepina s kojima su se udaljili iz opasne zone. U nervoznoj utakmici Marsonia je u Đakovu uspjela ostati neporažena. Boljom igrom u drugom poluvremenu Brođani su nadoknadili minus jedan gol i uzeli bod koji ih ostavlja u utrci za najviši plasman. Drugu gostujuću prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Graničara iz Županje koji su svladali Oriolik na njihovom terenu što je ujedno bio prvi domaći poraz Oriovčana. Gostujuću pobjedu ostvarila je i Vuteks-Sloge, koja je projurila pokraj Sloge u Novoj Gradišci (0:4). Odlična utakmica igrana je i u Našicama gdje su NAŠK i Vihor podijelili bodove. A. Grgić
U 10. kolu se sastaju: Zrinski - Vuteks-Sloga, Belišće - Sloga NG, Graničar - Slavonija, Vihor - Oriolik, Marsonia - NAŠK, Slavija - Đakovo Croatia, Bedem - Čepin, Kutjevo - Vukovar 1991.
Rezultati 9. kola
Kutjevo - Zrinski 3:2, Vukovar 1991 - Bedem 1:1, Čepin - Slavija 2:3, Đakovo Croatia - Marsonia 1:1, NAŠK - Vihor 2:2, Oriolik - Graničar 1:2, Slavonija - Belišće 2:0, Sloga NG - Vuteks-Sloga 0:4.
STRIJELCI
9 pogodaka: Pavlović (Vihor)

7 pogodaka: Jakešević (Kutjevo)

6 pogodaka: Firmino (NAŠK), Gelo (Čepin), Kukučka (Zrinski), Marjanović (Sloga NG)

5 pogodaka: Banić (Kutjevo), Bungić (Čepin), Dorić (Slavija), Mišić (Marsonia), Žuljević (Slavonija)

4 pogotka: Grgačević (Đakovo CRO), Mijić (Oriolik), Mrdeša (Bedem), Nikolić (Slavija)

3 pogotka: Agatić (Belišće), Antunović (Slavonija), Bognar (Slavonija), Borko (Bedem), Damjanović (Belišće), Jakić (Belišće), Koledić (Bedem), Libong (NAŠK), Majetić (Kutjevo), Pastuović (Graničar), Spasić (Vuteks-Sloga), Tomić (NAŠK)...