PRVA HRL SJEVER (M)

Ivanić odnio bodove kući
Objavljeno 15. listopada, 2019.
U petom kolu Prve hrvatske rukometne lige Sjever sva tri slavonska predstavnika upisala su poraze. Momčad Osijeka ispustila je prve bodove na svome terenu nakon što je u Zrinjevcu svoje prvo ovosezonsko gostujuće slavlje zabilježio Ivanić s 24:22. U izjednačenom i čvrstom susretu s čak 36 minuta isključenja, prve su minute pripale domaćinu koji je dva puta imao dva gola viška (4:2, 5:3). Nastavilo se u neizvjesnom ritmu i s čestim izjednačenjima, pri čemu su osječki rukometaši "zapucali" i tri sedmerca. U završnici prvog dijela gosti su stekli dva gola prednosti koja su na početku drugog poluvremena povećali i na najvećih "plus tri" (14:11). Nakon što su Osječani uhvatili priključak, igralo se praktički pogodak na pogodak, sve do 55. minute (21:21). Završne minute pripale su Ivaniću koji je domaćine u preostalom vremenu limitirao na samo jedan pogodak te tako osigurao pobjedu s kojom se bodovno izjednačio s osječkim prvoligašem.
Požega je poražena u Kutini s 30:24 od vodeće Moslavine, dok je Viro Virovitica izgubila u Zagrebu od Medveščaka s 32:24, kojemu su to i prvi ovosezonski bodovi. G.R.
OSIJEK*22 (11)

IVANIĆ*24 (13)

OSIJEK - SD Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Magić i Špiranec (oba iz Trnovca Bartolovčekog).

OSIJEK: Šimatić 3, Kuže 2 (1), Marković, Zrno, Šimić, Čičak 4, Nedić 2, Bošnjak, Vuković 2 (1), Kopić, Babić 2, Radović 7, Pleše, Mandarić, Edl, Kolar.

IVANIĆ: Gorčan, Iveković, Vidaković 6 (3), Perković, Malec 3, M. Lukačec 1, Štefanec 2, Markić 2, Glumac 4, Kurtušić, Lešković 1, Lončarić, Bumbak, Zajec, D. Lukačec, L. Lukačec 5 (2). Trener: Veraja

SEDMERCI: Osijek 5 (2), Ivanić 5 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 14 minuta (Radović 2+2+2, Šimatić 2, Čičak 2, Nedić, Babić), Ivanić 22 minute (Malec 2+2, Glumac 2+2, Lončarić 2+2, Zajec 2+2, Markić 2, Kurtušić 2, L. Lukačec 2); CRVENI KARTON: Radović (59.).
Rezultati i tablica
Rezultati 5. kola: Medveščak Zg - Viro Virovitica 32:24, Moslavina - Požega 30:24, Rudar - Metalac 36:32, Osijek - Ivanić 22:24, Maksimir Pastela - Čakovec 36:34, KTC - Prelog 34:25, Vidovec - Dugo Selo 29:32.