SIMONE BILES POSTALA NAJUSPJEŠNIJA GIMNASTIČARKA SP-A

Mala velika djevojka iz Ohija
Objavljeno 14. listopada, 2019.
Najveća priča Svjetskog gimnastičkog prvenstva u Stuttgartu svakako je Simone Biles. Amerikanka je u 22. godini postala najuspješnija gimnastičarka u povijesti svjetskih prvenstava. Trijumfom na gredi i na parteru u jučerašnjim finalima Biles je stigla do 19. zlata i ukupno 25 medalja na svjetskim prvenstvima, s čime je na listi pretekla legendarnog Bjelorusa Vitalija Ščerba, koji je u svojoj karijeri osvojio 23 medalje na svjetskim prvenstvima (12 zlata, sedam srebrnih medalja i četiri bronce). Biles je u Stuttgartu osvojila pet zlata, jedino koje je prepustila bilo je u subotu na dvovisinskim ručama koje je pripalo Belgijki Nini Derwael (15.233), koja je tako obranila zlato s prethodnog SP-a u Dohi. BIles je u u tom finalu zauzela peto mjesto. Kako je srušila Ščerbu bilo je jasno nakon finala na gredi gdje je trijumfirala s ocjenom 16.066, dok je na parteru slavila s ocjenom 15.133. Biles je na svjetskim prvenstvima osvojila 19 zlata te po tri srebra i bronce, a na Olimpijskim igrama ima četiri zlata i jednu broncu, pa će sigurni smo, svoju kolekciju povećati sljedeće godine i u Tokiju, nakon čega je najavila oproštaj od gimnastike. Djevojka rođena u Columbusu, u Ohiju, prava je američka priča koja će, sigurni smo, završiti i na filmu. Otac i majka bili su joj narkomani, pa je nju te mlađu sestru i dva brata odgojio djed sa svojom drugom suprugom. K.L.

MEMORIJALNI BOĆARSKI TURNIR “PUKOVNIK IVICA ŠOLJIĆ”