POŽEGA

Slavonija pobjedom u derbiju nad Belišćem zadržala vrh tablice
Objavljeno 14. listopada, 2019.
Pobjedom u derbiju nogometaši Slavonije zadržali su vodeće mjesto trećeligaškog Istoka, a pitanje pobjednika riješili su već u prvih 45 minuta. Prije svega zahvaljujući slaboj igri u obrani "crvenih" i slabom danu vratara Stanića, koji je u 23. minuti jednu čistu loptu slabo ispucao na 30 metara od svojih vrata. Domaći su organizirali napad te je u gužvi, nakon nekoliko "odbijanaca" u gostujućem šesnaestercu, M. Peharda doveo Požežane u vodstvo. Pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je najbolji pojedinac susreta Antunović kada je s druge vratnice sa sedam metara poslao loptu u nezaštićeni dio mreže. U drugih 45 minuta domaćin se povukao i čuvao vodstvo, dok su Belišćani imali terensku inicijativu, ali bez prave stopostotne prilike, pa je na kraju pobjeda Slavonije potpuno zaslužena. Z. Kaptalan
Slavonija       2 (2)

Belišće       0

POŽEGA - Igralište NK Slavonije. Vrijeme ugodno. Teren dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci) 7. Strijelci: 1:0 M. Peharda (23), 2:0 Antunović (28). Žuti kartonI: Smojvir (Slavonija), Stupar, B. Damjanović (Belišće). Crvenih kartona nije bilo.

SLAVONIJA: Bošnjak 6,5, Šipura 6,5, Lešić 6,5, Marčetić 6,5 (od 72. Majtanić 6,5), Antunović 7,5 (od 79. Karačić -), Šulc 6,5, Bognar 7, M.Peharda 7, I.Peharda 6,5, Šubara 6,5 (od 60. Smojvir 6,5), Božić 6,5.

BELIŠĆE: Stanić 5,5, Žaja 5,5, Pačar 5,5 (od 62. Stupar 5,5), Ratković 6, Agatić 5,5 (od 46. Barišić 6), Paulić 5,5 (od 46. D.Damjanović 6), Išasegi 5,5, Rosandić 6, Jakić 5,5, Anić 5,5, B.Damjanović 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: KARLO ANTUNOVIĆ (SLAVONIJA)