HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Umjesto otpora, rezultatski debakl "brokera" u Zadru
Objavljeno 11. listopada, 2019.
Drugo gostovanje i drugi poraz košarkaša s Drave. U 3. kolu HT Premijer lige Vrijednosnice Osijek nisu imale izgleda u Zadru, koji je bez problema opravdao ulogu favorita. Prebrzo i prelako domaćin je stekao dvoznamenkastu prednost. Nakon 11:8 u 4. minuti, Zadrani su serijom 11:0 stekli zalihu koju su održavali bez problema. Brokeri su zakazali u obrambenom dijelu, najviše problema zadavao im je Junaković, koji je do odlaska na odmor ubacio 18 poena, a dvoznamenkast je bio i Allen (10). Goste je u napadačkom dijelu vukao raspoloženi Ćorić, ali ni njegovih 19 poena za 20 minuta nije donijelo nešto dobroga njegovoj momčad. Na parketu su gosti djelovali umorno, bezvoljno i nekako demoralizirano, a takav ne možeš i ne smiješ na megdan kvalitetnijem suparniku. Na isteku druge dionice Osječani su imali i najveći zaostatak u prvom dijelu od 15 poena (54:39). Nakon predaha, ništa novoga, Zadrani su bili ti koji su odlučnije započeli treću četvrtinu. Nije im trebalo ni pet minuta da prednost povećaju i preko 20 razlike. Na +25 (73:48) trener domaćih Nazor mogao je odmoriti svoje udarne snage, a iako su u šest dana odradili tri utakmice, Zadrani su na parketu djelovali svježije od "brokera", koji nisu uspjeli ponoviti lepršavu i efikasnu igru s otvaranje sezone kada su bili ozbiljna prijetnja Ciboni. No u Zadru ništa od ozbiljnijeg otpora, domaćin je stigao do stotke pet minuta prije kraja neravnopravnog dvoboja. N.B.
ZADAR 114

VRIJ.OSIJEK 72

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja: 1200. Suci: Terlević, Peić i Gracin.

ZADAR: Uljarević 9, Allen 12, Marić 9 (2-2), Siriščević 6, Palokaj 2, Vujičić 4, Vuković, Junaković 22 (8-9), Farr 14 (4-6), Fundić 17 (1-3), Planinić 10 (2-2), Gilbert 9 (0-2).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Bašić 7 (2-2), Jordano 16 (9-10), Filipović, Kujundžić 13 (1-4), Dmitrović, Ćorić 20 (8-9), Šarenac 3, Buljević 6 (2-2), Darling 5 (1-2), Turalija 2 (2-2).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 28:16, 26:23, 28:14, 32:19.