PRVA ŽNL VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

Sokoli ostali na “+4”
Objavljeno 9. listopada, 2019.
Domaćini u devetoj prvenstvenoj etapi nisu bili nimalo darežljivi, pa gostujuće momčadi nisu ostvarile ni jednu pobjedu

Deveta dionica Prve ŽNL vukovarsko-srijemske prošla je bez iznenađenja, a domaćini nisu bili baš široke ruke. Ni jedan gost nije kući odnio sva tri boda.

Croatia iz Bogdanovaca bila je nadomak punom plijenu u Trpinji, ali je Bosnić pogodio u 90 minuti za Sinđelić i utakmica je završila remijem, 2:2. U Gunji nije bilo pogodaka u susretu Jadrana i Negoslavaca, pa su i nakon te utakmice gosti na konto stavili bod.

Na vrhu ljestvice vodeći dvojac ostao je na istim pozicijama, jer je Hašk-Sokol s minimalnih 1:0 slavio protiv Tomislava, a Frankopan bio uvjerljiviji protiv Mladosti. Lideri "sokolovi" tako su ostali jedina momčad koja u dosadašnjem dijelu prvenstva nije doživjela poraz. U Starim Jankovcima upisali su sedmu ovosezonsku pobjedu, ali puno teže od očekivanog. Gosti iz Cerne su od 30. minute igrali s igračem manje, ali se to u igri Tomislava nije puno osjetilo, pa je domaćin morao uložiti velik napor kako bi došao do pobjede. Ipak, u 47. minuti je najbolji strijelac Hašk-Sokola Josip Mitrović našao način kako svladati vratara Tomislava, a tih 1:0 ostalo je do kraja. Mitrović je opet bio junak svoje momčadi, ali je teren morao napustiti prije kraja utakmice. Pretkraj susreta zaradio je drugi žuti karton i isključenje. Novi prvoligaš Frankopan niže odlične rezultate i s četiri boda zaostatka za liderom trenutno je druga momčad lige. Očito su se novi prvoligaši odlično pripremili za prvenstvo, jer se i Budućnost odlično snašla u novom okruženju i za sada odlično gura. Šiškovčani su trenutno treća momčad lige s bodom zaostatka za Frankopanom. Zanimljivo je bilo u Iloku, gdje je Vidor-Matijević iz Srijemskih Laza u 38. minuti imao vostvo od 0:2, ali do kraja susreta sve je prokockao i ostao praznih ruku. Fruškogorac je u dvije minute prvoga poluvremena zabio dva pogotka za 2:2, a onda u drugom dijelu mrežu gostiju pogodio je Kuzman za pobjedu Iločana. Momčad Slavonije iz Soljana uvjerljivo je svladala susjede iz Drenovaca, sa 4:1, koji su od 67. odnosno 68. minute igrali s dva igrača manje. Posavac iz Posavskih Podgajaca na svom je travnjaku ostvario četvrtu ovojesensku pobjedu, svladao je Slavonac i učvrstio se u sredini ljestvice.
A. Grgić
SLAVONIJA       4 (3)

BORAC       1 (1)

SOLJANI - Igralište NK Slavonija. Sudac: Vanja Panić (Županja). STRIJELCI: 1:0 Gvozdić (31), 2:0 Lazar (34), 2:1 Sefer (37), 3:1 Lazar (45), 4:1 Sirovica (59)

SLAVONIJA: Poje, Jozanović, Salatović, Kalistović (od 79. Lamešić), Tadić (od 72. Mičić), Tufegdžić (od 75. Maršalko), Lazar, Vukoja (od 47. Sirovica), Stiba, Gvozdić, Josipović. Trener: Bruno Ešegović

BORAC: Tanušaj, Vilić, Kardum (od 79. Romanić), V. Župarić (od 75. Lipinčić), Lovrić, Kalistović, Rusi, N. Mandić, Golubović, M. Župarić (od 34. Marković), Sefer

Trener: Željko Lučić
POSAVAC       4 (2)

SLAVONAC       2 (1)

POSAVSKI PODGAJCI - Igralište “Brajnovača”. Sudac: Marko Jukić (Vinkovci).

STRIJELCI: 1:0 Jurić (27 - 11 m), 1:1 Puškarić (38), 2:1 Vukotić (45), 3:1 Iličić (62), 3:2 Papac (84), 4:2 T. Pavkić (90)

POSAVAC: Iveljić, B. Pavkić (od 90. Iljić), Buzov, Stjepanović, M. Iličić (od 84. Bratjančak), Krpan, M. Pavkić (od 90. Lešić), Vukotić (od 62. Perković), T. Pavkić, Jurić (od 46. Banović), T. Iličić. Trener: nema

SLAVONAC: Starčević, M. Čolakovac (od 56. Škarica), M. Blažević, Lučić (od 74. Bule), Mikulić, D. Čolakovac, Šitum, Galović, Janković (od 67. Papac), Puškarić, Josipović. Trener: nema
FRUŠKOGORAC       3 (2)

V.-MATIJEVIĆ       2 (2)

ILOK - Igralište “Tomislav Bošnjak”. Sudac: Bruno Škrobo (Otok)

STRIJELCI: 0:1 Savić (34), 0:2 Petrović (38), 1:2 M. Pole (44 - 11 m), 2:2 M. Pole (45), 3:2 Kuzman (70)

FRUŠKOGORAC: Vujasinović, Martinović, Čolak (od 46. Finta), Ljubić, Puđa, Đaković, Tadić, Kokrhelj, M. Pole, Dragić (od 39. Kuzman), J. Pole (od 85. A. Pole). Trener: Kruno Đerđ

VIDOR-MATIJEVIĆ: Vasiljević, Vujasinović (od 75. Manojlović), Ivić, Smiljanić, Vezirović, Jovanović, Petrović, Savić, Ćujo, Medić, Mustapić. Trener: Dražen Rapić
SINĐELIĆ       2 (0)

CROATIA       2 (1)

TRPINJA - Igralište Trpinja. Sudac: Bruno Luketić (Vukovar). STRIJELCI: 0:1 Ležaić (24), 1:1 Knežević (50), 1:2 Ergović (70), 2:2 Bosnić (90)

SINĐELIĆ: Petrović, Kovačević, Palić (od 46. Lukić), Uvalić (od 82. Božić), Radmanović, Rajić, Bosnić, Popović, Ranković (od 46. Milovanović), Knežević, Manojlović. Trener: Siniša Lazić

CROATIA: Mikić, Ivić (od 70. S. Ergović), Malović (od 62. Budimir), Blažević, Leko (od 60. Sebeledi), Vuknić, Malančuk, Zovko (od 60. Radoš), Ležaić (od 81. Mihić), M. Ergović, Merkaš. Trener: Ivica Radoš
FRANKOPAN       4 (2)

MLADOST       1 (1)

ANDRIJAŠEVCI - Igralište Andrijaševci. Sudac: Predrag Kaurin (Prkovci). STRIJELCI: 1:0 Došen (14), 1:1 Da. Lajtman (19), 2:1 S. Jančić (23), 3:1 Rumenović (47), 4:1 Došen (76)

FRANKOPAN: Đurić, Majer, Marojević, Bebek (od 76. Sakoman), Došen, Solga, S. Jančić, Mar. Hodak (od 46. Mat. Hodak), Božić (od 46. A. Jančić), Palijan (od 77. Marin), Rumenović (od 62. Delić). Trener: Antun Perak

MLADOST: Petrović, Eraković (od 84. Čepo), Marošević (od 57. Marinić), Drljo (od 46. Pinter (od 60. Kelava), Bošnjaković, Kos, Škof, Da. Lajtman, Do. Lajtman, Drenjanac, Šrajer. Trener: Ivan Hodak
HAŠK-SOKOL       1 (0)

TOMISLAV       0

JANKOVCI - Igralište Jankovci. Sudac: Tomislav Haban (Jarmina). STRIJELCI: 1:0 Mitrović (47).

HAŠK-SOKOL: Morovičanin, Poljak, Jurišić, M. Lučić, Majstorović, Čavlović, Kujadin (od 85. M. Šimunović), F. Šimunović (od 70. De. Jakovljević), Mitrović, D. Lučić, Jurić. Trener: Ivica Lukić

TOMISLAV: Da. Kuterovac, Stepić, Jakšić, Krezo, Zirdum, Cindrić, Prnjak, Đurić (od 84. T. Vaslovik), Do. Kuterovac, N. Vaslovik, Bilić. Trener: nema
BUDUĆNOST       3 (2)

VRBANJA       2 (0)

ŠIŠKOVCI - Igralište “Dužice”. Sudac: Zoran Anbadžić (Vukovar). STRIJELCI: 1:0 Kovačić (15), 2:0 A. Kusanić (35), 2:1 A. Zadro (49), 3:1 Kovačić (87 - 11 m), 3:2 Nikoljačić (90)

BUDUĆNOST: Vidaković, Jemrić (od 68. M. Strukar), Barbarić, Stjepanović, Kovačić, Drmić, A. Kusanić, Perak, Gotfrid (od 80. Butorac), K. Strukar, Stojanović. Trener: Zoran Rubić

VRBANJA: Matanović, Miličević, Kalistović (od 62. Ugljarević), A. Zadro, Iljić, F. Zadro, Ždravac (od 89. Šipek), Hasanbašić, Tursunović (od 89. Zovak), Nikoljačić, Čolić. Trener: Mladen Zadro