OČEKIVANI PORAZ RUKOMETAŠICA OSIJEKA U 3. KOLU PRVE HRL

Koprivničanke golijadom lako do već upisanih bodova
Objavljeno 8. listopada, 2019.

Rukometašice Osijeka, očekivano, u trećem su prvenstvenom prvoligaškom kolu pretrpjele drugi poraz. Gostovale su u Koprivnici kod Podravke Vegete, koja je s lakoćom, sa 42:21, zadržala maksimalan učinak.

Utakmica je odigrana tri dana kasnije od uobičajenog termina zbog nastupa Koprivničanki u Ligi prvakinja, u kojoj su startale uvjerljivim porazom u Metzu. Kao što se one nisu mogle suprotstaviti francuskim prvakinjama (-14), bile su premoćne Osječankama, koje nisu uspjele pratiti njihov ritam. Nakon 2:1 u četvrtoj minuti domaće su rukometašice napravile seriju 4-0, ostavivši gošće gotovo osam minuta bez pogotka. Post je prekinula Lacković, no samo nakratko jer slijedila su nova četiri uzastopna pogotka hrvatskih prvakinja za vodstvo 10:2 u 14. minuti. Povezale su potom gošće dva pogotka, ali nikako nisu uspijevale zaustaviti napade Koprivničanki, pa je Brkić na vratima bila kao na streljani. Donijelo je to i novi niz domaćih, ovaj put od pet uzastopnih pogodaka, s kojima su u 26. minuti povele s 12 razlike (17:5). Do kraja poluvremena ta je prednost još narasla, pa je Podravka Vegeta na odmor otišla s 14 pogodaka više (21:7).

U prvim minutama drugog poluvremena Osječanke su donekle uspijevale ostati na sličnom zaostatku pa su nakon pogotka Milić u 40. gubile 26:11. Slijedila su tada tri uzastopna pogotka Karlovčan, a u 49. minuti Mugoša je prvi put prednost svoje ekipe podigla na okruglih 20 golova razlike (33:13). Nakon što je Franušić zabila dva pogotka zaredom, imale su Koprivničanke pretkraj susreta i najvećih "plus 22" (41:19), a na kraju su susret završile s dvostruko većim brojem postignutih pogodaka od ekipe Jasmina Mrkonje.

Već u subotu Osječanke čeka još jedna “nemoguća misija”, jer u četvrtom kolu u dvorani Zrinjevac dočekuju Lokomotivu. G. Roguljić