IZNENAĐENJE U VINKOVCIMA

Cibalia se branila i pobijedila Rudeš
Objavljeno 3. listopada, 2019.

Nakon četiri uzastopna prvenstvena poraza Cibalia je priredila senzaciju i na svom travnjaku pobijedila favorizirani Rudeš. Zagrepčani su u Vinkovce stigli kao druga momčad Lige, planirali su uzeti pun plijen, a kući su otišli praznih ruku.

Trener Vinkovčana Davor Mladina napravio je neke promjene u taktici i pripremi utakmice i to mu se isplatilo. Njegova momčad nije radila pritisak na zadnju liniju gostiju, nego je mudro i strpljivo čekala na svojoj polovini priliku iz kontre i polukontre. Ovakav način igre baš i nije popularan, ali u situaciji u kojoj se Vinkovčani nalaze zapravo je bio nužan. Kad su bodovi prijeko potrebni, ljepota igre je u drugom planu.

Domaći su prvi zaprijetili, a potom u 20. minuti i zabili. U 20. minuti lopta je došla do Salapića na lijevom boku, on je odlično vidio Bajića koji je prošao između dvojice obrambenih igrača Rudeša, loptu je zaustavio prsima, okretom se oslobodio svoga čuvara i precizno pogodio mrežu nemoćnog vratara Banića - 1:0. Četiri minute nakon prvog pogotka, pao je i drugi. Ovaj put Bajić je odličnom dijagonalom pronašao Salapića na lijevoj strani koji se sjurio prema sredini i onda žestoko opalio po lopti koja je na putu prema golu nekoga očešala u obrani te prevarila Banića i odsjela u mreži - 2:0. Cibalia se većinu prvog poluvremena branila, a na kraju prvih 45 minuta i obranila.

I u nastavku je momčad Davora Mladine zatvarala sve prilaze svom golu, pa gosti nisu imali previše prilika ugroziti vrata domaćina. Cibalia je čekala kontre i polukontre, a Rudeš pokušao ubačajima pred vrata Cibalije doći do pogotka. Neuspješno sve do posljednje minute. U 90. minuti slobodan udarac s desne strane izveo je Radas, nekadašnji igrač Cibalije, odlično je pronašao u sredini kapetana Mesarića koji glavom pogađa sami spoj vratnice i stative - 2:1. Igralo se još pet minuta sudačke nadoknade u kojoj je Cibalija zadržala vodstvo za važnu pobjedu. A. Grgić

Rezultati by SofaScore

CIBALIA       2 (2)

RUDEŠ       1 (0)

VINKOVCI - Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 300. Sudac: Ivan Župan 5 (Bjelovar).

Strijelci: 1:0 Bajić (20), 2:0 Salapić (24), 2:1 Mesarić (90). Žuti kartoni: Dogan, Karaula (Cibalia), Matić (Rudeš).

CIBALIA: Marijanović 7, Stupar 6,5, Karaula 6,5, Džijan 7, Salapić 7 (od 66. Anočić-), Kiš 6, Pavlak 6, Dejanović 6 (od 81. Kerić-), Bajić 7,5, Matošević 6,5, Dogan 6,5 (od 75. Tustonjić-). Trener: Davor Mladina 7.

RUDEŠ: Banić 6, Manenica 6, Matić 6, Radas 6,5, Marques 6, Zoungrana 6,5 (od 82. Tominac-), Jurić 5,5, Havojić 6,5 (od 82. Raguž-), Mesaris 7, Okechukwu 6,5, Prpić 6 (od 62. Brekalo-). Trener: Mirko Labrović 6.

IGRAČ UTAKMICE: MATE BAJIĆ (CIBALIA)