JADRANSKI DERBI

Podjela bodova u Rijeci, Hajduk ponovno na čelu
Objavljeno 16. rujna, 2019.
Jadranski derbi završio je bez pobjednika, 1:1. Rijeka i Hajduk su na Rujevici odigrali neodlučeno, pa su Splićani opet preuzeli vodstvo od Dinama na tablici Prve HNL. I Splićani i Zagrepčani imaju po 16 bodova.

Bodom mogu biti zadovoljni i jedni i drugi, domaćin je imao više prilika i bio opasniji, ali je u drugoj polovici drugog dijela pao u igri, a Hajduk to nije znao iskoristiti za potpuni preokret.

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, povratnika na Rujevicu i bivšeg igrača Hajduka, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu. Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu, a u 67. minuti Halilović je zatresao vratnicu. Nakon što je preživio sve te napade, Hajduk se vratio “u igru”, u 74. minuti Nejašmić je pucao tik pokraj vratnice, a u 78. minuti Splićani su zabili za 1:1. Sjajan pogodak postigao je mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara u sami lijevi donji kut, i to samo tri minute nakon što je ušao u igru. I. Li.