DRUGA HNL

Petković “hat-trickom” potopio Bjelobrđane
Objavljeno 13. rujna, 2019.
Organiziraniji i konkretniji Zagrepčani na krilima trostrukog strijelca Vinka Petkovića porazili su u petak, u susretu 4. kola Druge HNL, anemične goste iz Bijelog Brda. Nogometaši BSK-a uvodno su bili aktivniji i u osmoj minuti Dabro je glavom zatresao mrežu nakon Muženjakova ubačaja, ali su suci označili zaleđe. Šest minuta kasnije domaći su iz dubine slijeva započeli akciju preko Crnčevića koji je izmijenio dupli pas s Božićem i zatim uposlio utrčalog Petkovića koji s 12-13 metara gađa suprotni kut - 1:0. Isti je domaći igrač u 23. minuti mogao udvostručiti prednost, ali je centaršut F. Mihaljevića zdesna poslao u bjelobrdskog vratara. Dvije minute kasnije Dabro je ispred 16-erca Zagrepčana uzeo loptu Vuci i povukao ju nekoliko metara te poslao pokraj desne vratnice.

U šestoj minuti nastavka domaći su probili desni bok odakle je F. Mihaljević centrirao, gdje je utrčao Petković i nogom pogodio bliži Đilasov kut - 2:0. Sudbina gostiju definitivno je bila zapečaćena u 62. minuti kada je Petković došao do hat-tricka. Slijeva je Doležal povukao loptu na suprotnu stranu i između nekoliko "žuto-plavih" dodao Petkoviću koji je sa 16 metara prizemnim udarcem pogodio desni kut - 3:0. Do kraja je gostujući napadač Blatančić prijetio udarcima izvana (81. i 88.), ali je u oba navrata lopta promašila okvir vrata tako da je domaći čuvar mreže Subašić ostao bez prave intervencije, što zorno potkrepljuje zasluženost ostanka bodova u Sigetu. D.L.
H.DRAGOVOLJAC       3 (1)

BSK       0

ZAGREB - ŠNC “Stjepan Spajić”. Vrijeme: sunčano. Teren: odličan. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Linić (Rijeka) 7. Strijelac: 1:0 Petković (14), 2:0 Petković (51), 3:0 Petković (62). Žuti karton: Gvozdenović (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Subašić -, Šimić 6, Crnojević 6,5, Cetina 7, Crnčević 7, F. Mihaljević 7,5, Lovrić 6,5, Vuco 6,5 (od 77. Muhar -), Doležal 7 (od 68. Šiško 6), Petković 8, Božić 6,5 (od 64. Nakić 6).

BSK: Đilas 5, Gvozdenović 5,5, Dalić 6, Mitrović 5,5, L. Mihaljević 6, Kovačić 6, Muženjak 6,5, Žuljević 5 (od 79. I. Mihaljević -), Ćorić 5,5 (od 61. Popović 5,5), Blatančić 6,5, Dabro 6.

IGRAČ UTAKMICE: VINKO PETKOVIĆ (HRVATSKI DRAGOVOLJAC).