USPJEH MLADE HRVATSKE FUTSAL-REPREZENTACIJE

Hrvatska preko Portugala traži prolaz u finale
Objavljeno 11. rujna, 2019.
Hrvatska malonogometna reprezentacija do 19 godina izborila je mjesto u polufinalu Europskog prvenstva u latvijskoj Rigi. U posljednjem kolu grupne faze naši su malonogometaši pobijedili Ukrajinu sa 3:1 i to im je bilo dovoljno za plasman među četiri najbolje momčadi.

Izabranici Marinka Mavrovića nisu dobro počeli nastup na europskoj smotri najboljih malonogometaša do 19 godina, na startu Prvenstva izgubili su od Španjolske, potom su deklasirali Nizozemsku (6:0), a onda pobijedili i Ukrajince, pa ih sad čeka borba za medalje. U jučerašnjoj utakmici Ukrajinci su poveli pogotkom Blanka u 13. minuti, ali na odmor se otišlo sa 1:1, jer je lijepim pogotkom izjednačio Hrstić. U drugom poluvremenu Hrvatska je zagospodarila terenom, Hrstić je pogodio za 2:1, a u posljednjoj minuti utakmice Sučić je postavio konačnih 3:1. Hrvatska će u polufinalu premijernog EP-a U-19 igrati protiv Portugala, koji je u skupini A ubilježio sve tri pobjede - protiv domaćina Latvije, Poljske i Rusije. I. Li.